Grup Yorum'dan Galatasaray Meydanı'nda konser

Grup Yorum'dan Galatasaray Meydanı'nda konser
Grup Yorum'dan Galatasaray Meydanı'nda konser
Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nda yapacakları konser iptal edilen Grup Yorum, Galatasaray Meydanı'nda hem basın açıklaması yaptı hem de mini bir konser verdi.

İSTANBUL - Grup Yorum 'un dün akşam Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda vereceği konser, iddiaya göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Muhsin Ertuğrul Sahnesi yönetimi tarafından iptal edildi.

Dev- Genç 'in 44'üncü kuruluş yıldönümünü Grup Yorum konseri ile kutlamak istediğini belirten İnan Altun, "Konser için bütün prosedürü yerine getirdik. Bütün yasal izinler alındı. Valilikten izin alındı. Anlaşmalar yapıldı. Ödemeler yapıldı. Ama İstanbul Büyükşehir Belediyesi şenliğe iki gün kala şenlikte provokasyon çıkacağı duyumunu aldıkları gerekçesiyle şenliği engellediler. Bu eşkıyalığı protesto ediyoruz" diye konuştu.

Yapılan basın açıklamasının ardından Grup Yorum üyeleri mini bir konser verdi. Hep birlikte halay çeken grup üyeleri, olaysız dağıldı.

PROTESTO EDEN GRUBA MÜDAHALE
Grup Yorum konserinin iptal edilmesi üzerine Muhsin Ertuğrul Sahnesi önünde dün akşam eylem yapan gruba polis müdahale etti. Karara tepki gösteren bir grup, Muhsin Ertuğrul Sahnesi önünde eylem yaptı. Polis, eylemcilere TOMA'dan sıkılan tazyikli su ile müdahale etti. Tazyikli su ile dağıtılan grup Halaskargazi Caddesi üzerinde ilerledi. Polis de grubun peşinden TOMA ile ilerledi. Daha sonra eylemciler, Galatasaray Meydanı'na giderek Grup Yorum üyeleriyle burada eyleme devam etti.

DHA - Hasan YILDIRIM