Gül ailesinde ikinci mezuniyet sevinci

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün kızı Kübra Gül Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nden mezun oldu. Ankara'da dün yapılan mezuniyet törenine eşi Hayrünnisa Gül ile katılan Bakan Gül, "Çok mutluyum.

ANKARA - Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün kızı Kübra Gül Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nden mezun oldu. Ankara'da dün yapılan mezuniyet törenine eşi Hayrünnisa Gül ile katılan Bakan Gül, "Çok mutluyum. Geçen yıl bu bölümden oğlumu, şimdi de kızımı mezun
ediyoruz" diye konuştu. Anne ve babalar için en büyük mutluluğun, çocuklarının başarılarıyla gururlanmak olduğunu anlatan Abdullah Gül, mezun gençlere de kürsüden "Hepiniz hayata hazırsınız. Şanslısınız, çünkü Türkiye dünyayla bütünleşmiş bir ülke. Siz, iyi işler yapacaksınız. Türkiye'de iş yapanın ayağına çelme takarlar ama sizin başarılı olacağınıza inanıyoruz" diye seslendi.
Gül, Bilkent Üniversitesi'ne eğitime verdikleri hizmetten dolayı da teşekkür ederken, üniversitenin kurucu rektörü Prof. İhsan Doğramacı'yla birlikte mezuniyet törenini izledi. Aynı törende TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun kızı Solmaz da mezun olarak kep giydi.