Gül: Daha çok çaba gerekiyor

ANKARA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 8 Mart’ta daha adil ve cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği bir dünya diledi. Liderlerin 8 Mart mesajları özetle şöyle: 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınlar birçok sorunla mücadele ediyor. Kadın-erkek eşitliğinin sağlanması amacıyla yapılan düzenlemelerin günlük hayatta uygulama alanı bulabilmesi için daha çok çaba gösterilmesi gerekiyor. 

TBMM Başkanı Köksal Toptan: Kadınların, siyaset başta olmak üzere, tüm karar alma süreçlerine aktif katılımları, toplumların gelişmişlik düzeylerini ortaya koyan hayati bir konudur. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: Kız çocuklarımızın ve kadınlarımızın eğitimin her kademesine daha fazla katılması dolayısıyla toplumsal hayatın her alanında daha fazla rol alması için sürdürdüğümüz çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. 

Devlet Bakanı Nimet Çubukçu: Kadınlar siyaset başta her alana tam ve eşit olarak katılmadıkça, gerçek anlamda demokrasiyi ve kalkınmayı sağlamak mümkün görünmemektedir. (Radikal)