Gül: Demokrasi terörü izole eder

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, terörün üstesinden kesinlikle gelineceğini belirterek, "Bu mücadelede demokrasiyi ne kadar önemsersek, o kadar başarılı çıkarız. Demokrasi terörü ve teröristi izole eder" dedi.
Ankara Ticaret Odası'nın...

ANKARA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, terörün üstesinden kesinlikle gelineceğini belirterek, "Bu mücadelede demokrasiyi ne kadar önemsersek, o kadar başarılı çıkarız. Demokrasi terörü ve teröristi izole eder" dedi.
Ankara Ticaret Odası'nın 2005-2006 yılı kurumlar ve gelirler vergisi rekortmenleri için düzenlediği plaket töreninde konuşan Gül "Terörün üstesinden kesinlikle geleceğiz" dedi. Türkiye'nin bir yıllık tarihinde etnik ayrımcılığa kesinlikle yer olmadığına işaret eden Gül, "Ne yazık ki son yıllarda aramıza giren hastalık, toplumu ve ülkenin bir kısmını zehirlemeye başladı" diye konuştu. "Türkiye'nin bir yöresinde değil, birçok yöresinde sorunları var" diyen Cumhurbaşkanı, "Bunları görmek bizim vazifemiz. Sorunların üstünü kapatmak gibi bir durum söz konusu olamaz. Bunlar, el birliği içerisinde halledilecek meselelerdir" ifadesini kullandı. Hastalıklı insanların dünyanın her yerinde ortaya çıktığını belirten Gül, "Bize düşen topyekûn mücadele etmek. Bu mücadelede güçlü olmak için demokrasiyi ne kadar önemsersek, o kadar başarılı çıkarız. Demokrasi terörü ve teröristi izole eder. Teröristlerin sempatizan kazanmak istediği tabanı izole eder. Onlar devletin yanında olur, teröristler de ortada kalır" dedi.
Türkiye'nin güçlü ve büyük bir ülke olduğunu ve Türk insanının özgüvenini sarsmaması gerektiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Gül, "Türkiye yıllar içinde dünyada önemli roller oynamıştır. Yine önemli roller oynayacağız, yeter ki özgüvenimizi koruyalım, dayanışma ve işbirliği içinde olalım" diye konuştu.