Gül: Herkesin aklını başına alması lazım

Gül: Herkesin aklını başına alması lazım
Gül: Herkesin aklını başına alması lazım
İmralı ile görüşme sürecini değerlendiren Cumhurbaşkanı Gül, 'Herkesin aklını başına alması lazım' dedi.

AFYONKARAHİSAR – Afyonkarahisar’da çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül , İmralı ile başlatılan görüşmelerle ilgili ‘bu konuda dürüst davranılması ve herkesin aklını başına alması lazım dedi.

Valilik ziyareti sırasında agzetecilerin sorularını yanıtlayan Gül, “Terörle mücadele, Türkiye 'nin birinci önceliği. Milli birliğimiz, bütünlüğümüz, ülkemizin geleceği önünde en büyük tehdit de bu. Dolayısıyla terörü kesinlikle gündemimizden çıkartmamız lazım. Herkesin aklını başına alması, düşünmesi ve eğer 'Acılar dinsin, kan dursun' deniyorsa üstüne düşeni yapması gerekir” dedi.

DÜRÜST DAVRANSINLAR

Gül, devam eden operasyonlarla ilgili de “Karşınıza silahla çıkana silahla cevap verirsiniz. Devletin görevi budur. Devlet boyun eğmez. Bu yıllardır böyle. Bunun herkes tarafından bilinmesi lazım. Şimdi şahit olduğunuz yeni bir çalışma var. Rol alanlar ne yapmaları gerekiyorsa onu biliyorlar. Dürüst davranır ve yapmaları gerekenleri yaparlarsa o zaman bu acılar sona erer
Devlet olarak amacımız Türkiye'nin önündeki bu büyük konuyu yok etmektir” dedi.

KONUŞMAMASI GEREKENLER VAR

Yapılan görüşmelerle ilgi Türkiye’nin birliğine dikkat eilmesi gerektiğini vurgulayan Gül, “Birliğimize zarar vermeyecek şekilde politikalar takip edilir. Öncelikle ne yapılması gerekiyorsa eli silahlı insanların ve onlara talimat verenlerin yapması gerekenleri yapması gerekir. Bunlar gerçekleşirse ümit ederim huzur gelir ve herkes de bu beladan kurtulmuş olur. Türkiye'de herkes konuşabilir ama biraz da konuşmaması gerekenler var, konuşmak yerine yapması gerekenler var. Bakalım bir samimiyet varsa ortada bunu da görürüz” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/111621711162171

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kürt'leri Uluslaştırma Operasyonu - Hayal Denizi03

  Türk Milletinin ve onun bağrından çıkan TSK'lerinin Teröre Teslimiyeti, Aklı başa almaksa; Biz akılsız yaşamayı tercih ederiz. BDP'lilerin toplu halde zafer yürüyüşü, başlatılan sürecin aklı başında bir süreç olmadığını açık ve net gösteriyor. Bu görüşme terörü bitirme değil Türk Milletini bitirme, Fikret Bila'nın ifadesi ile Kürt'leri Uluslaştırma operasyonudur.