Gül: Şu anda ne söylenirse tahminden öteye geçmez

Gül: Şu anda ne söylenirse tahminden öteye geçmez
Gül: Şu anda ne söylenirse tahminden öteye geçmez
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Fransa'da 3 PKK'lının öldürülmesine ilişkin, "İşin aslının, perde arkasında ne var öğrenilmesi için birkaç güne ihtiyaç var. Şu anda ne söylenirse tahminden öteye geçmez" dedi.

UŞAK - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Fransa 'da 3 kadının öldürülmesine ilişkin, “İşin aslının, perde arkasında ne var öğrenilmesi için birkaç güne ihtiyaç vardır. O zaman biz de işin doğrusunun ne olduğunu görürüz. Şu anda ne söylenirse çeşitli tahminlerden öteye geçmez” dedi.

Gül, Uşak Valiliğini ziyareti sırasında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun Fransa'da 3 kadının öldürülmesi ile ilgili olarak çeşitli yorumlar yapıldığını hatırlatması ve yeni başlayan sürece etkisi olup olmayacağını sorması üzerine Gül, şu anda yapılan değerlendirmelerin tahminlere dayandığını ifade etti. Gül, “İşin aslının, perde arkasında ne var öğrenilmesi için bir kaç güne ihtiyaç vardır. Bir kaç gün sonra bu işin aslı nedir, nasıl olmuştur, kimler hangi niyetle bu işleri yapmışlardır, bu bilgileri verirler ilgili kurumlarımız. Ve o zaman biz de işin doğrusunun ne olduğunu görürüz. Ama şu anda ne söylenirse çeşitli tahminlerden öteye geçmez” diye konuştu.

Gül, olayın süreci etkileyip etkilemeyeceğinin yeniden sorulması üzerine de şunları kaydetti:

“Bizim terörü Türkiye 'nin gündeminden çıkarmak için kararlığımız ortadadır, ama bu işler zor işlerdir biliyorsunuz. Dünyanın her tarafında da zor işlerdir. Bu kadar çok cana kıymış, bu kadar çok kirli işlere karışmış bir terör örgütüyle mücadele etmek çok kolay da değildir, ama terörü Türkiye'nin gündeminden çıkarmak için bütün yöntemlerin, metotların kullanılması da şüphesizdir ki kaçınılmazdır. O bakımdan bakalım nereye gidecek? İşin aslı nedir? Bunları bir kaç gün geçtikten sonra en doğru şekilde bileceğiz.”

“Uşaklılar size büyük ilgi gösterdi. Cumhurbaşkanlığı seçimini de halk yapacak. Aday mısınız?” sorusuna da Gül, “Bakalım” diye yanıt verdi. (aa)


  ETİKETLER:

  Abdullah Gül

  ,

  Fransa

  ,

  Türkiye

  ,

  Aday

  ,

  zaman

  ,

  perde

  http://www.radikal.com.tr/111639111163911

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  devlet adami - mhmtthr

  Bir devlet adami elinde bilgi ve kaynak yoksa konusmaz, yorum yapmaz. Fransiz yetkililer daha aciklama yapmamisken huseyin celik cikip ic hesaplamadir dedi, akabinde afrikada gezen erdogan da bos durmadi hemen Celiki teyit etti. Bunlar ne bicim devlet adami? Boyle bir durumda supheleri ustune cekmis oluyorlar. bence celik hemen aciklama yapmali. niye o kadar erken aciklama yapti ve aciklamanin kaynagi nedir diye. yoksa tohmet altindan kalkamaz. cunku roboski turkiyede oldu. uzeinden 24 saat gecti kimseden tin yoktu. bu olay pariste, jet bir aciklama geliyor???