Gül ve Erdoğan Tarabya'da Mısır için buluşuyor

Gül ve Erdoğan Tarabya'da Mısır için buluşuyor
Gül ve Erdoğan Tarabya'da Mısır için buluşuyor
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bugün 14.00'te, Tarabya Köşkü'nde, Mısır konusunda bir görüşme yapacak.

ANKARA - İSTANBULCumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bugün (pazar) Mısır konusunda görüşecek.

Cumhurbaşkanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan'ı, Tarabya Köşkü'nde, yarın saat 14.00'te kabul edecek.

Devletin zirvesini buluşturacak görüşmede, Mısır'da darbe karşıtlarına yönelik katliam ile bu ülkedeki gelişmeler ele alınacak.

Bu arada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , helikopterle saat 23.35'te İstanbul'a geldi. Başbakan Erdoğan'ı taşıyan helikopter, Üsküdar Kısıklı'daki İSPARK'a ait helikopter pistine indi. Erdoğan'ı, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve öteki ilgililer karşıladı. Erdoğan ile birlikte Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da İstanbul'a geldi.


AA


  http://www.radikal.com.tr/114663711466374

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ZİRVEDEN NE ÇIKAR BİLMEM AMA - pispor

  Ben yaşadığım süre içinde şahit olduğum ülkelerin dış siyasetleri iç savaş yaşayan ülkelerin siyasetinde başarısız olan ülkeler zaman içinde yalnızlaşmış ve o ülkelerin kendi iç savaş yaşadıklarına şahit oldum Türkiye'nin dış siyaseti iyi gitmiyor Suriye de iflas etti Irak ta yine öyle Mısır göz önünde Türkiye yalnızlaşırken kendi içinde de hızla bölünmekte bilem farkında mısınız Vatandaş ise kömür makarna ile fondan verilen sadakalar ile oyalanmakta ama bu sadece günü kotarmak içindir Çünkü hepimizi biliyoruz ki bu ülkenin ekonomisi kılıç sırtındadır sıcak bir paradır buna güvenen en büyük hatayı yapar Türkiye devleti biran önce dış politikasını netleştirmeli hükümetin ve başbakanın kendi egosunu kotarmak değil halkının refahı ülkesinin çıkarlarına odaklanmalı yoksa yarın öbür gün senin içişlerine Suriye mısır ırak karışırsa sen ne yapacaksın sayın başbakan çevrene partililerine güvenme onların çıkarı bittiğinde desteği de biter Menderesi bir düşün yassı adada asılmayı beklerken nerde idi onu destekleyen halk

  PKK NIN OYUNCAGI OLDUN. - Ergun Tok

  Devlet onlara sart kosacagina onlar devlete sart kosuyorlar. Erdogan ve surekasinin kilici sadece kemdi halkina ve okullardaki cocuklara geciyor. Bir de kolayca intikam alabilecegi gazetecilere ve is adamlarina. Sen karsinda bir dogru durust carpisan adam gormedin daha PKK den baska. Senin gibiler zora gelince hemen farelesir. Cok gordu millet senin gibileri. Sonun hic de hayirli gorunmuyor Erdogan. Cocuk katili bile artik sana sartlarini bildirmeye basladi. Sen sadece git sokakta sakin sakin oturani dovdur polisine. Seni hic sevmedim ilk gunden beri, simdi artik nefret etmege basladim ve Turkiyenin hayri icin gitmeni temenni ediyorum.

  abd.karşıtı bir söz duyalım. - sktk60

  abd.mısırdaki olayda birebir sorumlu açık açık askerleri destekliyor suud para yardımı yapıyor bu gidişle askeriye zor yıkılır hadi bakalım görlim sizi ey abd.ne siyasetini ekonomisini göbekten bağlamış liderler abd.ne birşey söyleyin müslümanların emperyalizme karşı çıkmış bir liderini gösterin şekil hareketlerle lafla ölümleri durdurabilirseniz, abd.ne geri adım attırabilirseniz müslüman liderlerinde sözü geçiyormuş diyeceğim.

  Nereden nereye geldik! - Ergun Tok

  Basbakan: “Mursi seçimi kazanmıştır ama’ dendiği anda orada demokrasiyle çelişme başlıyor. Demokrasinin ‘ama’sı olmaz, olmamalı” diyor. Demokrasi sayesinde basa gecen Morsi demokrasinin yerine seriat devletini getirmeye kalkinca o demokrasi bitmis demektir. Demokrasiye hurmet etmeyen Morsinin demokrasi tarafindan korunmasi sadece ve sadece bizim Basbakanin zihniyetinde olanlar tarafindan mudafaa edilebilir. Sisinin askerleri tam canavarca hareket ettiler ve Misirin geleceginde onlarin da hic bir sozu olamaz. Yegane cozum yolu yeni secimlerin tarihini hemen ilan etmek ve kaideleri hemen aciklamaktir. Ilk kaide su olmali: Demokratik bir yolla secilecek olanlarin, Kuran uzerine yemin ederek, demokrasiye aykiri hic bir harekette bulunmayacaklarini vaad etmeleri sarttir. Bu yemini ihlal edenlerin hemen secimlerden atilmalari veya secimlerden sonra ihlal edenlerin derhal meclisten atilmalarini kabul edenler ancak aday olabilirler. Keski bizde de boyle kaideler olsa da Erdogan istifaya mecbur edilseydi, cunki demokrasinin sartlarindan olan en muhim uc kolu ihlal etmistir. 1- Hur basin 2- Hur Adalet sistemi 3- Zorbaliga bas vurmamak sartiyla halkin hukumete serbestce itiraz etmek icin topluca miting yapmasi hurriyeti. Ayrica kanunsuz yaptiklari? 1- Alti ay evvel kazanilmis bir gemi yapma ihalesini, Koc lardan biri otelinine polisini gazindan kacanlari aldigigi icin, butun Koc ailesini dusman ilan edip cezalandirmak ve kanunsus olarak ihaleyi iptal etmek. ERDOGAN KENDINI TAMAMIYLE BIR HUNKAR ve KANUNLARIN USTUNDE ZANNEDIYOR ARTIK. Simdiye kadar cekilmesi zor bir insandi, artik Demokrasimiz icin tehlikeli bir insan oldu. Gitmesi sart.