Gül ve Sarkisyan'ın yemekleri testten geçecek

BURSA -  Bursa, bugün saat 21.45’te oynanacak olan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın da izleyeceği Türkiye Ermenistan milli maçına kilitlendi. 

70 yakın koruma
Henüz programları belli olmayan iki cumhurbaşkanını 70 güvenlik görevlisi yakından özel olarak koruyacak.  Cumhurbaşkanlarının kente geliş ve gidişinde trafik akışı kesilecek. Maç öncesi her iki ülkenin cumhurbaşkanları Almira Otel’de yemekte bir araya gelecek. Abdullah Gül ve Serj Sarkisyan’a ikram edilecek yiyecekler sıkı denetim altında hazırlanacak, ayrıca yemek numuneleri tahlilden geçirilecek.

Zengin mezelerle başlanacak
Cumhurbaşkanlarına beyaz peynir, cevizli mozarella peyniri, mısırlı roast beef, hindi füme, Florida tavuk salata tartölet, ıspanak yaprağında somon, kokteyl domates, mantarlı cevizli salata tartölet, humus, gouda peyniri ve kavundan oluşan meze mönüsü sunulacak.
Ardından kızartılmış badem ve taze fesleğenle krema soslu ravyoli ve Akdeniz yeşillikleri salatası ikram edilecek. Ana yemek olarak da keçi peynirli patates püresi, siyah zeytin, patlıcan, kuru üzüm ve şamfıstığı eşliğinde fırında hazırlanan kuzu budu verilecek. Gül ve Sarkisyan’a tatlı olarak orman meyveleri eşliğinde ahududu püresi ikram edilecek. Yemek sonrası maça gidecek olan cumhurbaşkanlarının karşılaşmadan sonra düzenlenecek kokteyle katılması beklenmiyor. 

İstenirse uçağa İskender servisi
İskender Kebabı’nın sahibi Yavuz İskenderoğlu, istenmesi halinde uçaklara gönderilmek üzere 100 porsiyon İskender kebabı hazır bekletecek.
Bursa Valisi Şahabettin Harput, her iki cumhurbaşkanına günün anısına kestane şekeri, kente özel hediyeler ve kitaplar verileceğini açıkladı. (dha)