Gül'den helikopter yorumu: Angajman bütün dünyaya duyuruldu

Gül'den helikopter yorumu: Angajman bütün dünyaya duyuruldu
Gül'den helikopter yorumu: Angajman bütün dünyaya duyuruldu
Cumhurbaşkanı Gül, vurulan Suriye helikopteriyle ilgili olarak "Tehdit durumunda angajman kurallarının devreye gireceği bütün dünyaya duyuruldu" dedi.

ANKARA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sınır ihlalinde bulunan Suriye helikopterinin düşürülmesine ilişkin "Sınırı geçtiği için tabi ki kurallar gereği gereken yapılmış oldu. Zaten karşı taraf da sınırı geçtiklerini itiraf ediyorlar" dedi.

Erdoğan: Silahlı Kuvvetler tarafından gereği yapıldı

Cumhurbaşkanı Gül, Çankaya Köşkü'nde Uganda Büyükelçisi Johnson Olwa Agara'yı kabulünden önce gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Sınır ihlali yapan Suriye helikopterinin düşürüldüğünün hatırlatılması üzerine Gül, konunun açık olduğunu belirterek, " Türkiye Suriye sınırı normal düzende bir sınır değil. Olağanüstü bir durum söz konusu daha önceki olaylardan da güvenlik mülahazamız ve tehdit algılamamızdan dolayı angajman kurallarının devreye gireceği bütün dünyaya duyuruldu. Neticede böyle bir ortam içinde sınırı geçtiği için kurallar gereği gereken yapılmış oldu. Zaten karşı taraf da sınırı geçtiklerini itiraf ediyorlar" yanıtını verdi. (aa)

ABD'den helikopter açıklaması!

Sonuç üzücü ama Türkiye haklı


  http://www.radikal.com.tr/115137911513792

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Parasutle atlamaya imkan veren ucaklarimiz. - vallagrande

  F16 gum diye vurmus ve suriyeli askerler hemen paruslerini acip heli kapilarini acip Allahu ekber diyerek Heliden daglik bir bolgeye atlamislar.Bunlar Turkiyede daha iyi imkanlar var diyen siginmacilardan olmasinlar. Keske Bas noterlik aciklamadan once arastirsaydi belki daha iyi olurdu.

  Dün de Demiştim. - Clear

  Dünkü yorumumda da demiştim "gereken yapılmış,tartışmaya gerek yok" diye...Devletin zirvesiyle aynı fikirde olduğuma sevindim.