Gül'den kare kare Erzincan ve Gümüşhane

Gül'den kare kare Erzincan ve Gümüşhane
Gül'den kare kare Erzincan ve Gümüşhane

Cumhurbaşkanı Gül, Erzincan ve Gümüşhane ziyaretinden fotoğrafları Twitter dan paylaştı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Erzincan ve Gümüşhane ziyaretine ilişkin izlenimlerini Twitter ’dan takipçileriyle paylaştı.
Vatandaşların sıcak sevgi gösterileri için teşekkür eden Gül, “Erzincan denilince akla meşhur tulum peyniri, bakır işçiliği ve buradaki tarihi 3. Ordu gelir” dedi.
Cuma namazını Terzi Baba Camii’nde kıldığını, akşam da cemevini ziyaret ederek Alevi vatandaşlarla bir araya geldiğini anımsatan Gül, cemevi fotoğrafını da paylaştı.
Erzincan’dan Gümüşhane’ye geçerken yol üzerinde Kelkit’te durduğunu aktaran Gül, kendisini görmek için ağaca çıkan 85 yaşındaki Halil Dayı ve tüm Kelkitli vatandaşlara teşekkürlerini iletti. Gümüşhane’de de vatandaşların yoğun sevgi gösterisiyle karşılaştığını kaydeden Gül, Valiliğin kapısında karate ekibiyle çekilen fotoğrafını paylaştı. Kentin, altın , gümüş, çinko, bakır gibi zengin maden yatakları ile pestil ve kömesiyle meşhur olduğunu vurgulayan Gül, belediye başkanlığı önünde kurulan pestil ve köme standını ziyaret ettiğini, lezzetli ürünleri gazetecilere de ikram ettiğini aktardı.