@ismailsaymaz

Gül'den özel görüşmede hükümete 'Gezi' eleştirisi

Gül'den özel görüşmede hükümete 'Gezi' eleştirisi
Gül'den özel görüşmede hükümete 'Gezi' eleştirisi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün geçen cumartesi günü Huber Köşkü'ne davet ettiği bir grup gazeteciyle özel görüşme yaptığı ve Gezi Parkı olaylarını nedeniyle hükümeti eleştirdiği ortaya çıktı.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

Radikal’in ulaştığı kulis bilgilerine göre İstanbul ’daki Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Huber Köşkü geçen cumartesi günü özel bir sohbet buluşmasına sahne oldu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ’ün özel daveti üzerine gazeteciler Fehmi Koru, Ali Bayramoğlu ve Yusuf Ziya Cömert’in de aralarında olduğu bir grup sohbet için davet edildi.

Sohbetin ağırlık merkezini de Gezi Parkı olayları ve hükümetin tutumu oluşturdu. İddiaya göre Cumhurbaşkanı Gül, hükümetin tavrını eleştirdi.

Sohbete katılanlardan Yusuf Ziya Cömert, buluşmayı doğrulayarak, “Evet, bizim yakın zamanda sayın cumhurbaşkanımızla bir görüşmemiz oldu” dedi. Fakat Cömer, bu toplantı basına kapalı olduğu için içerik hakkında bilgi veremeyeceğini söyledi.

Gül: Topçu Kışlası projesi askıya alındı

Cumhurbaşkanı Gül: Evinize dönün


  http://www.radikal.com.tr/113938311393836

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bulunmuş!! - Majorr

  Kayıp aranıyor ilanı vermişlerdi şükürler olsun bulmuşlar. Daha zeval gelmez bize...

  Gul demokrat bir cumhurbaskani oldugunu gostermis degil - radi11

  Gizili kapali solzerin bir hukmu yok. Erdogan ve AKPsinin her dedeigini taskdk etmis. Seriatci Islam giden yolu da kendisi acmistir ve seriat sistemin karsi cumhurbaskanligi gorevi yapmamis.

  Blöf - marj

  Ay çok inandık biz de, evet tabi... İyi polis, kötü polis blöfleri...

  İyi Polis Kötü Polis Oyunundan Kareler - muratyumlu

  Hepsi oyun olmasa, keşke! İyi polis, kötü polis oyunundan kareler karşınıza kaçıncı defa çıkıyor bilirsiniz, ancak yine de bir anlamı var mıdır, diyerek haberi okursunuz. Buna karşılık, bu haberleri artık elinin tersiyle iten, ciddiye almayan, ülkede artık iktidarın diğer kesimleri eşit ve koşulsuz şekilde dikkate alacağı türden bir ilişki tasarlayan kırgın kesimleri düşünürsünüz. Kırgınlığın boyutu büyüktür, görürsünüz. Hep o mahut oyunu oynayan iktidar çevrelerinin de bunu görmesini beklersiniz. İktidar şimdi, artık neyi temsil etmektedir? Yanıtı, artık nedense, hafifleştirmeye çalışırsınız...

  Böyle olmaz... - citizen

  Bir yandan halka şirin gözükmeye çalışmak öte yanda Başbakan imzalı hangi yasa önüne gelirse gelsin bir noter gibi, bu nedir yahu bile demeden imzayı basmak, hükümetin Çankaya temsilcisi gibi davranmak. Böyle olmaz. C.başkanı kitlelerin desteğini almak şansını gerçek anlamda kaçırdı.

  basın basına kapalı - enkidusiyar

  basına kapalıysa niye basın mensupları ile görüşmüş cumhurbaşkanımız çok fantastik geldi bana.