Güldünya'yı geri getirir mi?

Töre cinayetine kurban giden Güldünya'nın katil zanlıları olarak 25 Şubat'tan beri aranan iki kardeşi, İstanbul Bağcılar'da operasyonla yakalandı.

İSTANBUL - 'Töre' kurbanı Güldünya'nın katil zanlısı olarak aranan iki kardeşi dün yakalandı.
22 yaşındaki Güldüny, 25 Şubat 2004'te İstanbul Küçükçekmece'de yolda yürürken bacağından vurulmuş, ardından da kaldırıldığı Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başından kurşunlanarak öldürülmüştü.
Bağcılar'da bekâr evi
İstanbul Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Güldünya'nın kardeşleri 17 yaşındaki F. T. ve 20 yaşındaki İrfan T.'nin, İstanbul Bağcılar'da saklandıkları evi tespit ederek, zanlıları dün sabah gözaltına aldı. F.T, yaşı küçük olduğu için Bakırköy Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği'ne gönderildi.
İrfan T.'nin ilk ifadesinde, Güldünya'yı kardeşi F.'nin öldürdüğünü iddia ederek şöyle dediği öğrenildi:
"Bitlis'te aile meclisi toplandı, Güldünya'nın İstanbul'da kardeşim F. tarafından öldürülmesine karar verdi. Beni de korumam için gönderdiler. Olay günü ablamın kaldığı eve gittim. Güldünya'yı 'Seni Bursa'ya akrabalarımızın yanına götüreceğiz' diye dışarı çıkardım. Daha sonra F. ateş etti. Güldünya yere yığıldı. Akşam ölmediğini öğrenince, yattığı hastaneye gittik. F. hastaneye girerek, tekrar Güldünya'yı vurdu. Cinayetten sonra saklandığımız bekâr evinden hiç çıkmadık."
Zanlılarla birlikte ele geçirilen ve olayda kullanıldığı tahmin edilen bir tabanca da, polis tarafından balistik incelemeye alındı.