Gül'e göre CHP 'ciddiyetten uzak'

ANKARA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ana muhalefet liderinin Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantılarına katılması önerisine gelen eleştirilere tepki gösterdi. Çankaya Köşkü’nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:
“Cumhurbaşkanımız, kendisine yöneltilen bir soru üzerine MGK’nın yapısının değiştirilmesi halinde, Ana Muhalefet Partisi liderinin de MGK toplantılarına katılmasında fayda gördüğünü ifade etmişlerdir. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu beyanına, Ana Muhalefet Partisi lideri ve sözcüleri tarafından ‘sanki bugün yapılacak MGK toplantısına davet edilmesi düşünülüyormuş’ gibi farklı anlamlar yüklenmesi, böyle yapıcı ve demokratik bir önerinin günlük siyasi çekişmelere alet edilmesi üzüntüyle karşılanmış ve ciddiyetten uzak bir yaklaşım olarak değerlendirilmiştir.”
Bu arada MHP lideri Devlet Bahçeli ise Gül’ün önerisiyle ilgili sorular üzerine “Zamanlama itibarıyla açılıma muhalefeti davet etmenin, katılımına katkı sağlamanın bir başka yolu olarak düşünülüyorsa, Hasan Cemal ile Cengiz Çandar daha uygun olur” dedi. (Radikal)