Gülen: Hançer yiyorum, ölsem diyorum

Gülen: Hançer yiyorum, ölsem diyorum
Gülen: Hançer yiyorum, ölsem diyorum
Dershane kavgasıyla doruğa çıkan hükümet-cemaat gerilimi Fethullah Gülen'i kötü etkilemiş. Gülen'in gözlerinin altı ağlamaktan şişmiş

Hükümet dershanelerin kapatılacağını açıklayınca Gülen cemaati ile iktidar arasında peş peşe yapılan açıklamalarla gerilim tırmanmıştı. Bu süreçte Fethullah Gülen'in açıklamaları Herkül.org sitesinde yayınlandı. Peki Gülen'in tüm bu süreçteki sağlık durumu nasıldı, Gülen nasıl bir ruh halindeydi? Bu soruya Zaman Gazetesi yazarı Ahmet Kurucan bugün köşesinde yazdığı yazıyla cevap verdi.

Son gelişmeler nedeniyle Gülen üzgünmüş... Gece -gündüz sırtından hançerleniyormuş gibi hissediyormuş kendisini. Bu duygusunu da “Birisi Karun diyor, birisi dış dünyanın oyuncağı. Hançer yiyorum gece-gündüz” sözleriyle anlatıyormuş.

Gülen'in bir gün içinde 10 kez tansiyonunu ölçmek zorunda kalmış doktorlar. Gülen'in gözlerinin altı ağlamaktan şişmiş.

''ÖLSEM DİYORUM''

Gülen hissettiklerini şöyle anlatmış yakın çevresine:
“Böyle hadiseler karşısındaki duyduğum üzüntüyü benim hissiyatıma sahip olmayan anlayamaz. Annem-babam, dedem-ninem ve kardeşlerim bir anda ölseler bu kadar üzüntü duymazdım. Bakın ölsem diyorum.Ölsem diyorum ama sonra bu hizmete bir zarar gelecekse şu zehir zemberek hayata katlanmak lazım”


GÜLEN'DEN 'KARA PROPAGANDA' AÇIKLAMASI

Bu arada Fethullah Gülen, yeni bir açıklama yaptı ve cemaate gönül vermiş kişilerin kara propaganda karşısında nasıl davranmaları gerektiğini anlattı.

İnsanların hatalarını arama, gizli hallerini araştırma, kabahatlerin izini sürme, kulağı olumsuz sözler için kullanma ve dili gıybetle, iftirayla kirletme gibi çirkin günahların, kuyruğunu dikip bir köşede sinsi sinsi bekleyen bir akrep gibi bazı mü’minlerin gönül hayatına nasıl zehir akıttığına sözü getiren Gülen, kimsenin günahının takipçisi olmamak, başkalarının hatalarını araştırmamak ve onların –amme hukukuna girmeyen– kusurlarına göz yummak gerektiğini söyledi. (Hürriyet)


  http://www.radikal.com.tr/1164998116499812

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Radikal'e sitem... - farantouri

  Fethullah Gülen hakkında yorum yapmayacağım. Sadece Radikal'in bu haberi veriş üslubuna takıldım. Girişteki "Dershane kavgasıyla doruğa çıkan hükümet-cemaat gerilimi Fethullah Gülen'i kötü etkilemiş. Gülen'in gözlerinin altı ağlamaktan şişmiş." şeklinde ifade nedir..? Yorum yazısı mı, haber yazısı mı... Radikal'de böyle bir üslup görmek üzücü...

  olmek insanlar icin - Tekin-11

  yahu her insan olumu tatacaktir. ister iste, ister isteme! yakinda o da olacak. niye bosuna maraz ediyorsun? yanliz nereye gidecegini dusun ve marazlan.

  OLUMUNU ISTEMEK - Equalizer001

  Gülen: ?Hançer yiyorum, ölsem diyorum? demis. Hocaefendi hemen fiziksel, akilsal, ve ruhsal abdest alarak iki rekaat namaz kildiktan sonra; olmek istemesinden dolayi Rabbin?den af dilemelidir. Zira, Allah?dan olumunu ancak iradesi zayif olanlar, onune cikan zorluklarin ustesinden gelemiyecegini dusunen ve Allah?a olan guvenini yitirenler ister. ?İnsanlar, imtihandan geçirilmeden, sadece "İman ettik" demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar? Andolsun ki, biz onlardan öncekileri de imtihandan geçirmişizdir. Elbette Allah, doğruları ortaya çıkaracak, yalancıları da mutlaka ortaya koyacaktır.? _ ANKEBUT/2-3)

  iman gidiyor elden hocam dikkat et - ayenoğlu ismail

  hoca keseri yine kendine vurmuş ,kendisi için bulunmaz hint kumaşı edasıyla konuşmuş ,ah hocam ah peygamberlerin öldüğü bir dünyada ölsen ne olur ölmesen ne olur baki olan allahtır senin bu para sevdan yüzünden itikatda elden gidiyor

  MEDENEİYET VE ŞEYTAN - HARAYDIN

  "Ölsem diyorum ama sonra bu hizmete bir zarar gelecekse şu zehir zemberek hayata katlanmak lazım” mEDENİYETİN EN ÖNEMLİ DÜŞMANI bu sözlerde gizli. Melik Gökçek diyor ki eksik işlerim var bir dönem daha. Allah'ın işlerini fani insanlara bağlı sanmak yada öyle düzen kurmaya kalkışmak en büyük gaflettir. En büyük marifet büyük icraat yapmak ve yerine boynuzun kulağı geçeceği cinsten halef hazırlamaktır. Halefin olursa kıskanmadan ona görev devretmektir erdem.Yoksa ben olmasam hizmet zarar görür, ben olmasan başladığım işler bitirilemez sanmak iki anlam taşır biri haşa Allah'ın işine ortak olmak ve kibirlenmektir ki çok tehlikeli, bir halef yetiştirmek için uğraşmadığını gösterir. AKP nin en iyi yaptığı şey üç dönemle sınırlama işidir. Bunu bürokrasi ve belediyelerde de yapmalı ve halefleri seleflerden daha iyi yetiştirmeli ki büyüklük hizmete dönüşsün. Başbakan ayrılınca AKP, Ulaştırma Bakanı İzmir belediye başkanı olunca hızlı treni metro, bölünmüş yol inşaatları, THY rüyası, siz ayrılınca hizmet, Gökçek ayrılınca Ankara belediyesi zarar görecekse koyverin gitsin,gönüllü ayrılmasanız da haşa Allah ile pazarlık mı yapıyorsunuz, gün sadece bugün yarın garantisi yok değilmi? işimizi hem icraat olarak iyi hem boynuzun kulağı geçeceği cinsten halef yetiştirerek geçirmemiz gerek miyor mu? Ne bu kibir ben gitsem geride kalan zarar görür, benden başka kimse yapamaz, buna benzer bir hizmet üreten zaten en büyük yanlışı yapmıştır.

  Okyanus taştı. - adede

  Hoca efendinin Göz yaşları meşhurdur.Maşallah Irmak gibi akıyor.Amerika`da bu yıl mevsim kurak geçmesine rağmen,Okyanusun kabarıp taşması hoca efendinin Göz yaşları sayesindedir. Memleketimizde bu kadar olaylar oldu, Depremler,terör olayları,savaş uçakları ile 34 vatandaşımızın katledilmesi,trafik kazaları,seller,yangınlar ve gezi parkı olaylarında ölen bunca gençlerimiz ve insanlarımız için, hoca efendı kılını kıpırdatmadı. Ne zaman Cemaatın çıkarları veya paylaşım meselesi söz konusu olduğunda, Hoca efendinin timsah gözyaşları gürül gürül akmağa başlıyor.Hükümet de zaman zaman aynı yöntemi uyguluyor, dolayısıyla mazlum pozisyonuna bürünüyorlar. Sonuç: yine kazançlı çıkan kesim oluyorlar. Bu bir taktik ve psikolojik yöntem şeklidir. Bu daha önceleri çok denendi ve karşılığı da alındı. Zira halkımız hep mazlumlardan yana tavır takınmaktadır.

  Haberlerinizdeki Alaycı Tavır Üzerine - mervek.

  Gün geçtikçe haber dilinizdeki etik dışı davranışlarınız daha da âşikar hale geliyor. Yazık ki, haberciliğinizi böyle alaycı bir dil ile bayağılaştırıyorsunuz. Bu konu haber niteliği taşıyor mu, evet. Eleştirilebilir mi, pekâla. Ancak her işin bir ahlakı vardı, günden güne kaybediyorsunuz. Yazık. Bu alaycı tavrınızın hoş olmadığını anlatabilmek için kitleler halinde sizi takip etmeyi bırakmak gerekiyor sanırım.