'Gülen, Türkiye'ye Humeyni gibi dönecekti'

'Gülen, Türkiye'ye Humeyni gibi dönecekti'
'Gülen, Türkiye'ye Humeyni gibi dönecekti'
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "17 Aralık olmasaydı Fethullah Gülen, Pensilvanya'dan Türkiye'ye Humeyni'nin İran'a dönüşü gibi dönebilirdi" dedi.

RADİKAL-Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Anadalu Ajansı'nın editör masasında soruları yanıtladı.  Bozdağ,  "Eğer 17 Aralık olmasaydı veya geç olsaydı, millet bu yapılanmanın Türkiye içinde eriştiği gücün farkına varmamış olsaydı, Fethullah Gülen, Pensilvanya'dan Türkiye'ye Humeyni'nin İran'a dönüşü gibi dönebilirdi. Bu açıdan baktığımızda 17 Aralık, Türkiye'nin böylesi bir dönüşüme 'dur' dediği gün de olmuştur" dedi.

Özel yetkili mahkemelerin geri döneceğine ilişkin iddialara ilişkin de  konuşan Bozdağ'ın şunları söyledi:  "Bu kesinlikle özel yetkili mahkemelerin yeniden dönüşü değildir. Çünkü özel yetkili mahkemeler özel soruşturma usulü olan, özel yargılama usulü olan hususlara bakan mahkemelerdir. Şu anda Türkiye'de soruşturması ve yargılaması farklı herhangi bir suç yoktur. Dolayısıyla 'özel yetkili bir mahkemenin kurulduğunu' söylemek fevkalade büyük bir çarpıtma olur. Yürüyen çalışma sadece ihtisaslaşmayı temin etmenin bir çalışmadır. Bu da insanların lehine olan bir çalışmadır."

AA


  http://www.radikal.com.tr/128149512814957

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user386208

  İlk defa aynı fikirdeyiz. Yıllardır aynı şeyi söylüyorum. Arayı bozmasaydınız dediğiniz gibi dönecekti ve siz "değerli akpliler hoca efendiyi karşılamaya" diyerek mesajlar atıp otobüsler kaldıracaktınız

  BOZDAĞ DEVRİM PEŞİNDE! - user457519

  Sizin bu muhakeme ve akıl gücüyle nasıl devlet yönetiyorsunuz? Hem diyeceksiniz ki cemaat İran düşmanı -ki bence de doğru- hem de Humeynicilik oynayacak. Hem bu iddianızı hangi bilgi veya belgeye dayandırıyorsunuz. Sizin mantığınızla ben de iddia ediyorum ki, yolsuzluktan elde edilen paraları biriktiriyorsunuz ve bu ülkede o para ile DEVRİM YAPACAKSINIZ. Sizin iddianızdan çok daha güçlü bir iddia. Çünkü ülkeyi başka bir rejime doğru götürdüğünüzün binlerce belgesi var, yolsuzluğun hırsızlığın da belgeleri var. BUYRUN AKSİNİ İSPATLAYIN.

  Bu nasıl iddia böyle? - user709297

  Bu nasıl bir iddia böyle? Böyle bir şeyi nereden çıkarıyorsun, neye dayanıyorsun? Daha 2 yıl öncesine kadar selam ve övgüler gönderirken ne değişti de şimdi en ağır kelimeleri kullanıyorsun? F. Gülen defalarca ifade etmiştir ki bir gün Türkiye'ye dönerse kesinlikle kimsenin karşılamamasını, karşılayıp gövde gösterisi yapanlara hakkını helal etmeyeceğini söylemiştir. F. gülen M. Akif gibi alkışı sevmeyen birisidir. Herhalde siyasilerle ya da cumhurbaşkanı gibi zannediyor. Gelseydi 2-3 öncesine kadar uygun bir ortam vardı gelirdi. O bir gün döner ve sessiz sedasız döner

  Riya - user525951

  Sizde onu karşılıyor olurdunuz Sayın Bozdağ

  BU OYUNLARINIZA HELAL OLSUN - m.rozbilen

  Hani "bitsin bu hasret artık dön" dediğinizi unuttunuz mu? Şimdi de Humeyni gibi dönmeyi planladığını söylüyorsunuz. Bizleri de çıkarlarınıza alet ediyorsunuz ya, helal olsun. Ama asla hakkımızı hela etmiyoruz.

  _ne yazsam boş_ - burak akif

  fakat bu açıklamayı yapan birisi %90 cemaat mensubudur.

  - sofronitsky

  Erdoğan varken Fettullah'a ne gerek var ki.