Gülen 'uzlaşma' şartını açıkladı: Hırsızlıklarını itiraf ederlerse...

Gülen 'uzlaşma' şartını açıkladı: Hırsızlıklarını itiraf ederlerse...
Gülen 'uzlaşma' şartını açıkladı: Hırsızlıklarını itiraf ederlerse...
Fethullah Gülen, "Deyip ettikleri yalanları, iftiraları, intikam duygularını, hırsızlıklarını, haramiliklerini itiraf ederek 'Biz milletten özür diliyoruz' derlerse, bu bir yönüyle günah işlemiş bir insanın tevbe etmesi gibidir, Allah onu kabul eder, biz de ederiz" dedi.

RADİKAL – 14 Aralık operasyonunun ardından hakkında yakalama kararı çıkarılan Fethullah Gülen , son sohbetinde hükümetle ‘uzlaşma’ şartını açıkladı. Gülen, “Deyip ettikleri yalanları, iftiraları, intikam duygularını, hırsızlıklarını, haramiliklerini itiraf ederek ‘Biz milletten özür diliyoruz’ derlerse şayet, bu bir yönüyle günah işlemiş bir insanın tevbe etmesi gibidir, Allah onu kabul eder, biz de kabul ederiz” dedi.

Gülen, Herkul.org sitesinde yayınlanan. ‘Adanmış ruhlar tehditlere teslim olmamalı' başlıklı son sohbetinde, “Dünden bugüne farklı farklı dönekliklerin olageldiğini” belirterek, “Makam sevdası, zevke düşkünlük, rahat yaşama arzusu ve lüks tutkusu gibi hastalıklar sebebiyle bir nevi esarete düşmüş ve yoldan dönmüş hizmet mürtedleri, amel mürtedleri ya da akide mürtedlerinin günümüzde de mevcut” dedi.

Gülen'in çarpıcı açıklamalarından bazıları şöyle:

KULLANILIP ATILACAKLAR
Bir kısım beklentiler ya da endişeler sebebiyle yirmi-otuz sene beraber olduğu insanlara sırtını dönen ve onlar hakkında gıybetlere, iftiralara giren kimseler katiyen umduklarına nail olamayacaklar. Hayatlarını dünyaya göre programlamış bir cephe tarafından satın alınsalar bile kendilerine katiyen itimad edilmeyecek. Ve bir müddet kullanılıp atılacaklar. Onlar hakkında herkes “Bunlar şimdi senelerdir beraber oldukları insanlara sırtlarını döndükleri gibi günü gelince bize de sırtlarını dönerler. Bir villa verdiğimiz zaman bize gelen insanlar, kalkar birisi bir gün iki villa verirse, bu defa onlara giderler. On bin alıyorlarsa birisi yirmi bin verince ona giderler. Dolayısıyla bize de vefalı olmazlar!..” şeklinde düşünecek.

ÖZÜR ŞÖYLE DİLENİR
Adanmış ruhlar ruhsatları kullanmamalı, zalimden özür dilememeli. Özür şöyle dilenir: Deyip ettikleri yalanları, iftiraları, intikam duygularını, hırsızlıklarını, haramîliklerinı itiraf ederek ‘Biz milletten özür diliyoruz!’ derlerse şayet, bu bir yönüyle günah işlemiş bir insanın tevbe etmesi gibidir, Allah onu kabul eder, biz de kabul ederiz. Yoksa onlardan özür dilemek, onlar gibi olmak demektir. Öyle olmaktansa ölmek daha iyidir. Çünkü ölüm hakiki mü’min için şeb-i arûstur.