"Gülen'in pasaportu iptal, kırmızı bülten yakında"

"Gülen'in pasaportu iptal, kırmızı bülten yakında"
"Gülen'in pasaportu iptal, kırmızı bülten yakında"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fethullah Gülen'in iadesiyle ilgili, "Mahkeme kararları var. Adalet Bakanlığı kırmızı bülten yayımlayacak" dedi. Çavuşoğlu, Gülen'in iade edilmesi gerektiğini de vurguladı.

RADİKAL - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, annesi Fatma Çavuşoğlu'nun ölümünün 3'üncü yıldönümü dolayısıyla babası Osman Çavuşoğlu'nun Alanya'nın Türkler Mahallesi'ndeki evinde okutulan mevlide katıldı. Bakan Çavuşoğlu, babası Osman Çavuşoğlu ve kardeşleri Ahmet Çavuşoğlu, Hasan Çavuşoğlu, Hayri Çavuşoğlu, Şükrü Çavuşoğlu ve Aydın Çavuşoğlu ile birlikte taziyeleri kabul etti. Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer ve Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu'nun da yer aldığı mevlidin ardından katılanlara yemek ikram edildi.

'PASAPORT İPTAL EDİLDİ'

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Çavuşoğlu, mevlide katılanlara teşekkür etti. Bir gazetecinin "Fethullah Gülen'in yeşil pasaportunun iptal edilmesi söz konusu. Bu konuda ABD Dışişleri Bakanlığı'na müracaatta bulunacak mısınız?" sorusu üzerine Bakan Çavuşoğlu, "Bu işlemler tamamlandı zaten. Pasaport iptal edildi. Dışişleri Bakanlığımız bu tür durumlarda zaten hangi ülke olursa olsun işlemlerle ilgili gerekli bilgileri veriyor. Pasaport iptal olduktan sonra da ABD'ye bilgi verildi" dedi.

'HUKUKİ SÜREÇ İŞLEYECEK'

"Bu sahte beyanla ilgili bundan sonraki süreç ne olacak? ABD'nin uluslararası hukuka göre ne yapması gerekiyor?" sorusuna Bakan Çavuşoğlu, "Mahkeme kararları var. Adalet Bakanlığı kırmızı bülten yayımlayacak. Daha sonra süreç hukuki belgeler üzerinden işleyecek" diye yanıt verdi. Fethullah Gülen'in iade edilmesi gerektiğine vurgu yapan Bakan Çavuşoğlu, "Zaten aramızda da anlaşma var. Hepimizin üye olduğu uluslararası hukuk ve sözleşmeler var. ABD ile de hem anlaşmamız hem de işbirliğimiz var" dedi.
DHA


  http://www.radikal.com.tr/128714312871432

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bakanın yıl içinde farklı zamandaki konuşmaları... - user896178

  bakan: fethullah gulen cia ajani, abd'nin ve dış güçlerin elemanı. millet: (alkış) evet abd'nin elemani, cia bunlar bakan: 17 aralık dış güçlerin darbesi millet: (alkış) evet evet darbe bakan: kırmızı bülten çıkarttık, abd bizim müttefikimiz, guleni iade edecek. millet: (alkış) yaşasın müttefikimiz abd güleni iade edecek...

  Anlamak çok zor - user709297

  Türkiye'nin düştüğü duruma bak. Dünya kadar problem varken sürekli Gülen iadesi, Gülen'in pasaportu iptal, Gülen sınır dışı edilecek mi, kırmızı bülten vs. gündeme getiriliyor. Bütün bakanlar patronlarının gözüne girmek için yarışıyor. Bu bakan bu açıklamayı nerede yapıyor. Annesi için okuttuğu mevlidde. Bu kadar mı akılsızlaştınız, şuursuzlaştınız, insafsızlaştınız? Siz mi dindarsınız? Var mı dindarlıkta böyle kin ve öfke? Anlayamıyorum..