Güler: Biraz sabır

Kartal, Yakacık'taki Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası Derneği Yakacık Şubesi'ne yönelik saldırı sırasında, teröristlere müdahale etmek isterken ölen garson Hüseyin Kurugöl son yolculuğuna uğurlandı.

İSTANBUL - Kartal, Yakacık'taki Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası Derneği Yakacık Şubesi'ne yönelik saldırı sırasında, teröristlere müdahale etmek isterken ölen garson Hüseyin Kurugöl son yolculuğuna
uğurlandı. Kurugöl'ün cenazesi dün Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak Kurfalı Merkez Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından eşi Senem, kızı Hatun ve oğulları Engin'le Ersin'in gözyaşları arasında Pendik Dolayoba Mezarlığı'nda toprağa verildi.
İstanbul Valisi Muammer Güler de İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili'nin ziyaretinde konuyla ilgili soruları, "Örgüt bağlantılarıyla ilgili konuşmak istemiyorum. Bilgileri bir iki gün paylaşmayalım. Sabırlı olun, en kısa zamanda ayrıntılı bilgi vereceğim" diye yanıtladı. Vali iki eylemcinin de Türk olduğunu belirtti.
Saldırıdan sonra Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kaldırılan yaralılardan Ömer Aksu ve Bedri Sevim önceki akşam taburcu edildi.
Aralarında adının 'Abdullah İslam' olduğunu söyleyen teröristin de bulunduğu üç kişinin tedavileri ise yoğun bakımda devam ediyor.