Güler: Müdahale gayet doğal

Güler: Müdahale gayet doğal
Güler: Müdahale gayet doğal
İçişleri Bakanı Muammer Güler: 'İstanbul'da tekrar kanunsuz gösteri için arayışlar, zorlamalar var. Polisimiz de buna izin vermiyor. Gayet doğal' dedi.

Akşam saatlerinde Taksim'de gösteri yapan gruba yönelik gerçekleştirilen polis müdahalesi hakkında açıklama yapan İçişleri Bakanı Muammer Güler; ' İstanbul 'da tekrar kanunsuz gösteri için arayışlar, zorlamalar var. Polisimiz de buna izin vermiyor. Gayet doğal' dedi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, parklarda ve genel yollarda toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlenemeyeceğini belirterek, "Oralarda biz toplantı gösteri ve yürüyüşlerine izin veremeyiz, vermeyiz. orada toplantı ve gösteri yürüyüşü yapmadan gezi parkını diledikleri gibi kullanabilirler." diyerek kanunsuz gösteriker karşısında polisin müdahale hakkının olduğunu vurguladı.

Güler ayrıca; "Çadır kurdurmayız. Kanunsuz toplantı ve gösteri yürüyüşü olursa TOMA'sıyla da polisiyle her türlü araç ve gereçle tabii ki oradayız. Şu anda İstanbul'da tekrar kanunsuz gösteri için arayışlar, zorlamalar var. Polismiz de buna izin vermiyor. Gayet doğal" dedi. (aa)

Polis Taksim'e vize vermedi

Vali Mutlu: Gezi Parkı'nı yarın açıyoruz


  http://www.radikal.com.tr/1140731114073111

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tabii ki doğal - BurhanFelek

  Faşist rejimlerde böyle müdahale, hatta SA(kahverengi gömlekliler) gibi pala kıtalarının ortaya çıkması çok doğal. Hitler, Mussolini, Franco hep bu şekilde yaptı. Hiç şaşırmadık Bakan bey.

  doğal derken??? - yaren__

  sizin doğanızda bir farklılık olduğu belli zaten, doğal kavramımız örtüşmüyor

  Ben bir şey demiycem - nedesemboş

  Avrupaya karşı bir AB bakanı, Tüm komşularıyla kavgalı bir dış işleri bakanı ve Halkına karşı bir iç işleri bakanı... Hala çok başarılı olduklarına inandıklarına göre gerçeklik algıları değişmiş...

  madem normal - genco940

  Bundan sonrada olacaklardan sorumlu olacaksınız. Bir şey yaptığınızı zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Aslında yaptığınızın yangına körükle gittiğiniz olduğunun hala farkında değilseniz neticeleride sizi ilgilendirir. Kimse sonunda ağlamasın.

  yazıklar olsun... - emregümüşdoğan

  Yazıklar olsun sana! İnsan utanır ama sizden beklemiyorum.

  İçişleri düğmesi - makul

  Elbette sizin gibi zerre kadar hukuk bilgisi ve nosyonu olmayan, bulunduğu yere sadece belli bir düğme işlevi diye getirilen biri için bunlar gayet doğal. Yetişme şekliniz ve olmayan devlet adamlığı karakteriniz insan haklarını temel alan hukuk nosyonuna bir ineğin motosiklet kullanması kadar yabancı ve uzak. Utanç verici olan sizin ve benzerlerinizin başımıza bakan filan kesilmesi. Ayaklar baş oldu diyordu ya çapsız diktatör özentisi, tamam işte siz bunun en canlı örneklerinden siniz ve iktidar tam da ayakların baş olmasına tekabül ediyor. Eli ancak pala tutabilen fena halde kokmuş ayakların baş olmuş hali yani.

  Her şey doğal da.... - citizen

  Her şey doğal da doğal olmayan sizin uygulamalarınız. Müdahale etmeseniz olay mı çıkacaktı. Alay eder gibi konuşmayın bari...