Güler: Onları ilk fırsatta arayacağım

Güler: Onları ilk fırsatta arayacağım
Güler: Onları ilk fırsatta arayacağım
İçişleri Bakanı Güler, Eskişehir'de dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın ailesini ilk fırsatta arayacağını söyledi.

hurriyet.com.tr'den Metehan Demir'e konuşan Bakan Muammer Güler, Türkiye ’de mevcut tansiyonun iyice yükselmesine neden olan üzücü olay sonrasında toplumun tüm acılarını ve hassasiyetlerini anladıklarını belirterek, “Bu olayın aydınlanması için devlet olarak teyakkuz halindeyiz. Sonuna kadar gidilmesi ve bu işin çözülmesinde kararlıyız. Hatay valimize talimat verdim. Kendisi hayatını kaybeden gencimizin acılı ailesine bizzat benim adıma taziyede bulunacak. Ben de ilk fırsatta anne babasını arayacağım ve üzüntülerimi paylaşacağım” dedi.

Hürriyet’e önemli açıklamalarda bulunan Bakan Güler şöyle devam etti:

40 KAMERA VAR
Hepimiz diğer ölümlerde olduğu gibi inanın bu gencin ölümüne de çok üzüldük. Senin ölümün benim ölümüm gibi bir yaklaşım hiç kimse de olamaz. Kamera kayıtları saklandı silindi deniliyor. O bölgede özel sektör de dahil olmak üzere 40’a yakın kamera var.

Farklı yazılımları olan kameralar var. Bunlar teker teker çözülüp üzerinde çalışılıyor. Tüm verilere bakıp er geç bu işi çözeceğiz. Ama olayı çok boyutlu takip ediyoruz. Gencimiz ilk hastaneye geldiğinde de üzerinde ciddiyetle durulması gereken bazı süreçler yaşanmış. Mesela opere kalp kapak hastalığı nedeniyle ’kumadin’ ilacı kullandığını ne kendi beyan etmiş, ne de hastanede tespit edilmiş.

Bu hayati bir ilaçtır. Kan inceltici özelliği ile en ufak travmada beyin kanaması riski kaçınılmazdır. Neden bu olay atlandı, bir ihmal mi var hepsine bakılıyor.

Zaten savcılık da bu konuda dava açtı. Avrupa ’da bu ilacı kullananlar ya yakalarına rozet takarlar ya da ceplerine başlarına bir iş gelmesi durumunda doktorları uyaran özel bir kart bulundururlar. Bu gencimizin Bu hassa durumu nasıl atlandı detaylı olarak bakıyoruz.

HEPİMİZİN ACISI
Ama tabi ki bütün bunlar olayın oluş şeklini aydınlatılmasını gölgelemez. O nedenle kimin yaptığını bulmak durumundayız. Biz terörden büyük sıkıntılar acılar çektik. Böyle ölümlere çok üzüldük. O anne babasının evladıydı. Birinin yeğeni diğerinin arkadaşıydı. Ama hepimizin kardeşi ölümü de hepimizin acısıdır. Kimsenin şüphesi olmasın. Bu olayı sonuna kadar götürüp çözeceğiz. “


  http://www.radikal.com.tr/114153611415366

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Dikkat - orkam_esas

  Bu cinayetler, öyle esnafın duygusal tepkisiyle, kazara oluşmuş cinayetler değil. Bunlar, yurt içinde ve yurt dışında gizlice örgütlenip eğitim yapan, Türkiyeyi ellerine geçirmek için her suçu işleyen, yobaz islami terörist örgütler. Masum müslüman ayaklarında kendilerini kamufle edebiliyorlar. Camide, sokakta, evde, tekkede, imam hatiplerde, diğer okullarda, işyerlerinde, rahatça terörist örgüt faaliyetlerini yürütüyorlar. Hepsinin başında uluslararası islami terörist örgütlerin yönetici abileri var. Sohbet toplantıları adı altında hücre toplantıları yapıyorlar. Bunları devlet de biliyor, vali de , vatandaş da. Ama herkes gaflet uykusunda, bunları masum müslüman vatandaş sanıyor. Buna devlet müdahale etmezse. Türkiyeyi bir iç savaş bekliyor. Türkiye'de Afganistan, İran olmak istemeyen de milyonlarca Türk var. Kaldıki Şeriatçı islami terörle mücadele etmiş bir tarihi tecrübesi de var. Öyle kolay lokma değiller.

  Azcık uğraş sayın bakan... - xterso

  Biraz daha uğraşırsan Ali İsmail'in kendi kendini öldürdüğünü, ölmek için epey çaba sarfettiğini bulacağından eminim. Hatta videosu bile vardır sende. Tiksiniyorum artık yalanlarınızdan, mağdurları suçlu çıkarma, katilleri aklama çabalarınızdan. İğreniyorum, yeter artık...

  ARIYACANMI? - kizilofke

  Ararayip ne diyeceksin sn bakan? Oglunuz bu ulkenin gelecegi icin hakkini aramak istedi FASIST'lerin polislerle saldirisi sonucu ki o polisler benim emrimde can verdi basiniz saolsun. Eger varsa akrabalariniz falan onlara soyleyin eyleme gitmesinler yoksa onlarda DOVULMEK suretiyle oldurulebilir mi diyeceksiniz? Icimdeki ofke oyle seyler soylemek istiyorki su gencecik can icin sizlere, ama tutuyorum kendimi... Bi gun bu zihniyetten mutlah hesap sorulacak! yitip giden onlarca can icin, aglayan her ananin gozyaslari icin, Oksuz biraktiginiz onca yetim icin, ac yatan bebeler icin bir gun mutlaka yikilacak bu bezirgan saltanadi...

  size inanmıyoruz.. - nilgunm

  inanılacak tarafınız yok..

  Arayp da ne söyleyeceksiniz? - Ahab

  Sayın Bakan, Şimdiye kadar söylediklerinizi söyleyecekseniz hiç aramayın daha iyi. Hiç değilse insanların acısını katmerlemeyin. Ha, illa biriyle konuşmak istiyorsanız, Eskişehir valinizle bir konuşun diyeceğim ama artık iktidarınıza laf anlatmaya çalışmanın bir yararı olmadığını aklı başındaki herkes görüyor. En büyük dileğim birgün sizleri yargı önünde konuşurken görmek. O günü görmeden ölürsem gözlerim açık gider.....

  Fırsatmış... - staslica

  Hala fırsat diyor. 5 dakikalık telefon görüşmesi yapacaksın zaten hala fırsat diyor... Senin işini gücünü bırakıp o fırsatı yaratman lazım... Bırak telefonu, işini gücünü bırakıp o ailenin ayağına gidip başsağlığı dilemen lazım. Hatta onurun varsa bu kadar olaydan sonra işini gücünü bıakıp istifa etmen lazım!