Gülşah öğretmeni öldürmeden önce alacağı cezayı araştırmış

Gülşah öğretmeni öldürmeden önce alacağı cezayı araştırmış
Gülşah öğretmeni öldürmeden önce alacağı cezayı araştırmış
Geçen yıl aralık ayında Öğretmen Gülşah Aktürk'ü başından vurarak öldüren Hakan Başar'ın bilgisayarında yapılan incelemede, cinayetten önce alacağı cezayı araştırdığı tespit edildi.

KONYA – Van'da öğretmenlik yaparken rapor alarak Konya'daki ailesinin yanına gelen 27 yaşındaki Gülşah Aktürk'ü, geçen yıl aralık ayında tabancayla başından vurarak öldüren 36 yaşındaki ayrıldığı sevgilisi Hakan Başar'ın, bilgisayarında yapılan incelemede, cinayetten önce alacağı cezayı araştırdığı tespit edildi.

KADIN CİNAYETLERİ VE CEZALARINI ARAŞTIRMIŞ
Konya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'tasarlayarak adam öldürme' ve 'ruhsatsız silah kullanma' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanacak olan Başar'ın, Cumhuriyet Savcılığı'nın soruşturması kapsamında adli bilişim uzmanları tarafından bilgisayarında yapılan incelemede, Gülşah öğretmeni öldürmeden önce, cinayet işlediği takdirde alacağı hapis cezalarını araştırdığı ortaya çıktı.

Başar'ın ayrıca yeni ve ikinci el silah fiyatlarını, intihar yöntemlerini, 'cep telefonu üzerinden kimin nerede olduğunu öğrenme', bir günde kaç kişinin doğup öldüğü, cinayete kurban giden kişiye ne ad verildiği, aşk için ölen insanlar, kadın cinayetleri, gibi konuları internette araştırdığı belirtildi.

PEŞİNİ BIRAKMAYIP, ÖLDÜRDÜ
Van Namık Kemal İlkokulu'nda sınıf öğretmeni Gülşah Aktürk, uzman çavuşluktan ayrılıp Van Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde görev yapan Hakan Başar ile yaklaşık 1 yıl arkadaşlık yaptıktan sonra geçen yıl ayrıldı. İddiaya göre Başar da yeniden birlikte olmak için Aktürk'ü tehdit etti. Aktürk'e yönelik ölümle tehdit eylemleri nedeniyle Van Aile Mahkemesi tarafından 'tedbir kararı' alındı.

Aktürk, sağlık raporu alıp geçen yıl aralık ayında Konya'daki ailesinin yanına geldi. Gülşah öğretmenin peşini bırakmayan Hakan Başar da işyerinden izin alıp önce Ankara 'ya gelip, otomobil kiraladı. 6 Aralık günü Konya'ya gelen Başar, cep telefonu ile Aktürk'e mesaj yazıp hesabına para yatıracağını söyledi. Çift mesajlaştıktan sonra Aktürk, parayı çekmek için evden ayrıldı. Aktürk, merkez Selçuklu İlçesi Şeyhşamil Mahallesi Türkü Sokak'ta evlerinin yakınında para çekmek için ATM'ye giderken Başar ile karşılaştı.

Otomobille yanına yaklaşan Başar, araca binmesini söyleyen Aktürk'e yeniden birlikte olma tekliflinde bulundu. Gülşah Aktürk de araca binmeden eğilerek olumsuz yanıt vermesi üzerine Başar, tabancayla ateş açtı. Sağ omuzundan yaralanan Aktürk, kanlar içinde yere yığılırken, "Beni kurtarın" diye bağırıp yardım istedi. Bunun üzerine Başar ikinci kez tabancasını ateşleyerek Aktürk'ü başından vurdu. Gülşah öğretmen ambulansla hastaneye kaldırıldığı sırada yolda hayatını kaybetti. Olay yerinden kaçan Başar da kısa sürede yakalanıp tutuklandı.

DHA - Hasan DÖNMEZ


  http://www.radikal.com.tr/112495911249592

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SİYASETÇİLER - HARAYDIN

  Siyasetçiler ayakta uyuyor. Artık hazırladıkları eğitim programı ve öğretmenlerin bilgi düzeyi çağın gerisinde öğrenci o bilgilerin yüz katına internetten ulaşıyor,öğretmenin rezil olduğuyla kalıyor.Suç işleyen cezayı öğreniyor bakıyor ki palavradan bir ceza şak diye suçunu işliyor. Eğitim bilgiyi kullanma ve yorumlama üzerine tartışma sistemini, adalette suçtan caydıracak düzeyde ceza sistemini öğrenmeli aksi halde cehalet ve suç alıp başını gidecek. Eğitim boşa gidecek çünkü verdiğiniz bilginin yüz katına ulaşan için verdiğiniz bilginin bir anlamı yok, kullanmasını öğrenmeyenin de hayata katacağı bir şey yok. Mevlana bilgiyi kullanamayan yada yaşayarak kullanmayanı kitap taşıyan eşşeğe benzetir, bumudur eğitimin amacı? Cinayet bir insan hayatını yopketme bazen bir insan bir insanlık kadar değer kazanır manen zaten öyledir.O halde insan öldürmek bu kadar kolay olmamalı.İnsan öldüren kesinlikle ölünceye kadar hücreden çıkmamalı, sadece kuru ekmek ve su verilmeli, tek kişilik hücre atelyesinde el sanatları ve ipek dokuma yaparsa bununlada zeytin alabilmeli.

  RUHASTALARI - mahirinyeri

  Örgütlü ve örgütsüz psikopatların bol olduğu bir toplumda yaşıyoruz. Güvendiğin bir insan kabusun olabiliyor. Her alanda bireysel olarak daha dikkatli ve toplumsal olarak daha duyarlı olmak gerekiyor.