Gülseren'i kim bulacak?

Muş'un Varto ilçesine bağlı Onpınar Köyü'ndeki halı kursunu 12 Aralık'ta basan iki kişinin Gülseren Erdoğan'ı kaçırarak Bingöl'ün Karlıova ilçesi Kaynak Köyü'ne götürdüğü...
Haber: FERİT ASLAN / Arşivi

DİYARBAKIR - Muş'un Varto ilçesine bağlı Onpınar Köyü'ndeki halı kursunu 12 Aralık'ta basan iki kişinin Gülseren Erdoğan'ı kaçırarak Bingöl'ün Karlıova ilçesi Kaynak Köyü'ne götürdüğü, zanlılar bilindiği halde haklarında işlem yapılmadığı öne sürüldü.
Kaçırma olayı, 21 yaşındaki Gülseren Erdoğan'ın ağabeyi Kamer Erdoğan'ın KAMER'e yazdığı mektupla ortaya çıktı. Kadın merkezi KAMER Başkanı Nebahat Akkoç'un, Diyarbakır'da temaslarda bulunan TBMM Araştırma Komisyonu üyelerine verdiği mektupta, kaçırma olayının 12 Aralık'ta meydana geldiği belirtildi. Ağabey Kamer Erdoğan mektubunda, Muş'un Varto ilçesine bağlı Onpınar Köyü'ndeki halı kursunu basan Turan Erman ve Burhan Sürmeli'nin 21 yaşındaki Gülseren Erdoğan'ı silah zoruyla kaçırdığını öne sürdü. Olayın bildirilmesinden sonra gelen jandarmanın görgü tanıklarının ifadesini aldığı belirten Kamer Erdoğan, kız kardeşinin Bingöl'ün Karlıova ilçesi Kaynak Köyü'ne götürüldüğünü ve resmi makamlardan sonuç alamayınca kendilerinin iz sürmeye çalıştığını anlattı. Erdoğan, muhtar Selim Karaca'nın da çabası sonucu Gülseren Erdoğan'ı kaçıranların ailesiyle pazarlık yaparak annesi ile telefonla konuşmasına izin verdiğini, kardeşinin de ağlayarak, "Bugünden sonra dönecek durumda değilim" dediğini yazdı.
Köye baskın yapıldı ama bulunamadı
Jandarma ve savcılığın olayın üzerinde durmadığını öne süren Erdoğan, mektubunda "Sekiz gündür bizimle görüştürülmeyen kardeşimin yaşamından endişe ediyoruz. Kardeşimi kaçıran Turan Erman, cezaevinden yeni çıkmış. Hırsızlıktan ceza aldığını öğrendik. Kadın ve kız kaçırmaların normal bir şeymiş gibi karşılanması, bizde ciddi endişe yaratmaktadır" dedi.
Ailenin Karlıova Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı başvurudan sonra jandarmanın 18 Aralık'ta Kaynak Köyü'ne savcılığın izniyle baskın yaptığı, ancak Erdoğan'ın ve şüphelilerin yakalanmadığı belirtildi.


    http://www.radikal.com.tr/7667727667720

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.