Gülseren'in cesedi bulundu, yaralı işçi öldü: İstanbul'da sel kurbanı sayısı 29

Gülseren'in cesedi bulundu, yaralı işçi öldü: İstanbul'da sel kurbanı sayısı 29
Gülseren'in cesedi bulundu, yaralı işçi öldü: İstanbul'da sel kurbanı sayısı 29

Gülseren Dursun?un cesedi bulundu.

İSTANBUL - İstanbul ve Tekirdağ selin ardından yaralarını sarmaya çalışırken Çatalca’da selde kaybolan yedi yaşındaki Gülseren Dursun’un cesedi bulundu. Yedi kadın işçinin öldüğü tekstil fabrikasına ait servis aracından yaralı kurtulan Fikriye Öztürk de dün hayatını kaybetti. İstanbul’da selde yaşamını yitirenlerin sayısı 29 oldu. Çatalca’da kaybolan sekiz yaşındaki Ceyda Güder ile Gülseren’in babaannesi 65 yaşındaki Gülseren Dursun henüz bulunmadı.
Selin önceki gün ikinci kez vurduğu Tekirdağ’ın Kumbağ beldesinde ise 4 bini aşkın ev ve işyerini su bastığı açıklandı. Bölgede mahsur kalan 500 kişiyi askerler tank ve helikopterlerle kurtardı.
Silivri, Çatalca ve Basın Ekspres Yolu’nun bulunduğu bölgelerde temizleme çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı. Sel sonrası yapılanlar şöyle:
* İkitelli’deki Basın Ekspres Yolu’nda 76 TIR ve dorse, 20 konteyner, iki minibüs,  bir kamyon, 10 otomobil ve bir vinç çıkarıldı. 
* 2 bin 119 yağmursuyu bacası temizlendi, 40 bin 521 metre kanal temizliği yapıldı, 3 bin 15 ton moloz kaldırıldı. Ayamama Deresi’nin 2 bin 500 metrelik dere yatağı temizlendi
* İstanbul İtfaiyesi  479 ev ve işyerinde su tahliyesi yaptı, Silivri’de 116 araç itfaiye ekiplerince denizden çıkarıldı.
* Vatandaşlara, 36 bin 955 adet kumanya, 40 bin bardak çay, 34 bin 720 sıcak çorba, meşrubat, hazır çorba ve su dağıtıldı. (Radikal)