Gülsüm Anne'den çağrı: Mustafa'nın ailesini bulalım

Haber: MEHMET ÇINAR / Arşivi

ANTALYA - Trafik kazasında yaralanan ‘kimliksiz’ gence sahip çıkıp bakımını üstlenen ve devlet tarafından ‘koruyucu anne’ yapılan Gülsüm Kabadayı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan, gencin ailesinin bulunması konusunda yardım istedi.
Geçen yıl 30 Ağustos’ta bir otomobilin çarpıp kaçtığı, bilincini tamamen kaybeden ve 312 gün yoğun bakımda kalan gence, kimliği belirlenemediği için ‘Umut Bebek’ denilmiş; tesadüfen hastanede bulunan Gülsüm Kabadayı, gencin bakımını üstlenmişti. Sosyal hizmetler İl Müdürlüğü, kemik yaşının 17 olduğu belirlenen gence ‘Mustafa Öz’ adına düzenlenmiş nüfus cüzdanı çıkarmış ve koruyucu anne olarak da Kabadayı’ya emanet etmişti.
Bayramın ilk günü yeniden hastaneye kaldırılan Mustafa için gözyaşı döken Gülsüm Kabadayı, Antalya Valiliği, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, hastane yetkilileri dahil herkesin Mustafa ile yakından ilgilendiğini ve tüm ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi.
Mustafa Öz’ün anesinin bulunması için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Kabadayı, “İnşallah Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız da yardım ellerini uzatırlar ve onun annesini buluruz. O, hayata tutunmayı başardı ve şimdi annesini bulmak istiyor” dedi.
Bayramın ilk günü dişleri sıkışıp yüzü morardığı için ambulansla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Mustafa Öz, yoğun bakım ünitesinde müdahale edilip ateşi düşürüldükten sonra dün normal üniteye alındı. Gencin tedavisine, aynı hastanede devam ediliyor.
Gülsüm Kabadayı, “Yoğun bakıma girdim ve hem yiyecek hem de su vermeye başladım. Şu an sağlık durumu çok iyi” diye konuştu.