Gülsuyu ve Gazi Mahallesi'nde şafak operasyonu

Gülsuyu ve Gazi Mahallesi'nde şafak operasyonu
Gülsuyu ve Gazi Mahallesi'nde şafak operasyonu
Maltepe Gülsuyu semtinde polis sabah saatlerinde geniş çaplı bir operasyon başlattı.

İstanbul ’da polis sabah saatlerinde geniş çaplı bir operasyon başlattı.

Geçtiğimiz hafta silahlı saldırıda hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik’in cenaze töreninde silahlı grupların Gülsuyu’nda gösteri yapmasının ardından terörle mücadele ekipleri, çevik kuvvet ve özel harekat polisleri bu sabah operasyon başlattı.

Helikopterlerin de havadan destek verdiği operasyon Maltepe Gülsuyu ve Gazi Mahallesinde yoğunlaştı. Polisin Gazi Mahallesi'ndeki operasyonu yaklaşık 3 saat sürdü. 15 adrese baskın yapan polis ekipleri sabah saat 09 sularında operasyonu bitirdi. Gülsuyu'ndaki operasyonda ise polisin 60 adrese baskın yaptığı bilgisi alındı. Operasyonda yaklaşık 40 kişi gözaltına alındı. Baskınlarda yapılan aramalarda, uzun namlulu bir silah ve 4 tabanca ele geçirildi.

NARKOTİK EKİPLERİ DE OPERASYON YAPTI
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de bu sabah Gülsuyu'nda daha önceden belirlenen bir uyuşturucu şebekesine yönelik ayrı bir operasyon düzenledi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile eş zamanlı planlanan operasyonda, narkotik ekipleri Gülsuyu ve Gülensu'da uyuşturucu sattıkları öne sürülen 17 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünün ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.


Gülsuyu'na polis müdahalesi

Polis ekipleri Gülsuyu Gülensu Haklar Derneği binasına da girdi. Dernek binasında inceleme yapan ekipler birçok dokümana incelenmek üzere el koydu. Operasyonda çok sayıda gözaltı olduğu öğrenildi..

Hasan Ferit Gedik yürüyüşüne polis müdahalesi

GECE MALTEPE’DE OLAYLAR ÇIKTI
Maltepe Gülsuyu Mahallesi'nde açılan ateş sonucu hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik için yürüyüş yapmak isteyen gruba polis izin vermedi. Ara sokaklarda barikat kurarak, polise molotof kokteyli atan göstericilere, polis biber gazıyla müdahale etti.

Polisin göstericilere müdahalesi Devam ederken, operasyon timleri ve Özel Harekat polisleri Gülsuyu Gülensu Haklar Derneği binasına girdi. Polisler kısa süre bina içinde kaldı. Polisler daha sonra bina önünde bekledi.

Muammer Güler'den Gülsuyu yorumu: Gereği yapılacak