Gülsuyu'nda BDP yöneticisine pompalı tüfekle saldırı

Gülsuyu'nda BDP yöneticisine pompalı tüfekle saldırı
Gülsuyu'nda BDP yöneticisine pompalı tüfekle saldırı
Maltepe Gülsuyu Mahallesi'nde 'uyuşturucu ticareti'nden beslendikleri söylenen silahlı çetelerin semt sakinleri ve uyuşturucu karşıtı sivil toplum kurumların hedef alan saldırıları devam ediyor.
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

İSTANBUL - Maltepe Gülsuyu Mahallesi'nde ‘uyuşturucu ticareti’nden beslendikleri söylenen silahlı çetelerin semt sakinleri ve uyuşturucu karşıtı sivil toplum kurumların hedef alan saldırıları devam ediyor.

Geride kalan hafta ikisi gazeteci 9 kişinin silahla yaralandığı mahallede, son olarak, BDP İstanbul İl yöneticisi Besim Yılmaz'a ait yeri hedef alındı. Dün gece saat 02.30 civarında saldırıya uğradıklarını ifade eden Besim Yılmaz, Radikal'e yaptığı açıklamada çetelerle mücadele amacıyla BDP olarak platform kurdukları için çetelerin hedefi haline geldiklerini ifade etti.

Gülsuyu'nda uyuşturucu karşıtı STK'ları hedef alan uyuşturucu çeteleri, son olarak BDP İstanbul İl Yöneticisi Besim Yılmaz'ın dükkanına pompalı tüfeklerle saldırı düzenledi. Saldırıda Yılmaz’a ait işyerinde maddi hasar oluştu.

Radikal'e konuşan BDP İstanbul İl Yöneticisi Besim Yılmaz, saldırıda bulunan kişilerin dün gece saat 02.30 civarında 3 otomobil ile kendisine ait Heykel Meydanı'nda bulunan dükkana saldırıda bulunduğunu ifade etti. Olay yeri inceleme ekiplerinin de çalışma yaptığını belirten Yılmaz, Barış ve Demokrasi Partisi olarak uyuşturucuya karşı Gülsuyu'nda platform kurduklarını ve bu yüzden uyuşturucu çetelerinin hedefi haline geldiklerini belirtiyor.


‘TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ’
Daha önce iki kez tehdit edildiğini söyleyen Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürüyor: "Tehdit edilince gerekli suç duyurusunu da yaptım. Ama herhangi bir işlem yapılmadı. Emniyet bu konuda gerekli hassasiyeti göstermiyor. İsim vermemize rağmen şu ana kadar şahıslardan gözaltına alınan kimse yok. Dün de tehdit etmişler iş yerimize gelerek. Çocuklarımı tehdit etmişler. Ardından gece 02.30 sıralarında üç otomobille gelerek pompalı tüfekle iş yerimize saldırdılar. Görgü tanıkları da var. Camlar kırıldı. Gülsuyu Polis Karakolu'na gittik ve şikayette bulunduk. Bu işin takipçisi olacağız."


  http://www.radikal.com.tr/114629011462903

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Halk İradesine Karşı Çetelerin İradesi - CandenizYavavlı

  Öncelikle bir taraf olmak gerekiyorsa 'uyuşturucu' tüccarlarının ve 'çetelerin' değil orada yaşayan ve bu durumdan hoşnut olmayan halkın yanında olmalıyız. BDP Gülsuyu'nda sol parti ve kurumlar ile bir irade ortaya koydu. Açıklamalar yapıldı. Mahallede bunların barınmaması gerektiğini söylediler. Buna karşı çetelerin yanıtı silahlı saldırı oldu. Bütün halkları buna karşı durmaya ve bu durumu sonlandırmaya davet etmek boynumuzun borcudur. Tüm Türkiye'de bunlara geçit vermeyeceğimizi haykırmalıyız.

  Lütfen basa dönüp su fotografa bir daha bakiniz - iris78

  Kent planlamacilari, belediye baskanlari sizlerde bakin eserinize.

  Suc duyurusuna islemsizlik - Ari Zerdüst

  Suc duyurusunu dikkate almayan anlayis,olay mahlini incelerken ne gibi br sonuc cikaracak acaba? Gülsuyu özelikle 12 eylül fasist darbesi ile birlikte darbecilerin eliyle bu cetelere teslm edildi.Bu fasist ceteler polis-MHP eliyle örgütlendiriliyor.Buna simdi iktidar partiside katilince isler dahada tahlikeli bir hal aldi.Isim verilmesine rahmen tek bir islem yapmayan savci ve polis demeki kendiside isin icinde.Yoksa niye islem baslatmasin ki?