Gülsuyu'nda uyuşturucu operasyonu

Gülsuyu'nda uyuşturucu operasyonu
Gülsuyu'nda uyuşturucu operasyonu
İstanbul'da sabahın ilk saatlerinde uyuşturucu operasyonu gerçekleştirildi. Baskınlara Özel Harekat Timleri ile helikopter de destek verdi.

İSTANBUL - Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Yurtiçi Uyuşturucu Şebekeleriyle ile Mücadele Büro Amirliği ekipleri'nin sabah erken saatlerde Maltepe, Gülsuyu ve Gülensu mahallelerinde düzenlediği operasyona yaklaşık 400 polis katıldı. Operasyona Organize, Çevik Kuvvet, Özel Harekat ve Havacılık Şube Müdürlükleri ekipleri de destek verdi. 3 ayrı adrese düzenlenen baskınlarda 7 kişi gözaltına alındı. Baskınlar sırasında bir polis helikopteri de havadan destek verdi. Yapılan aramalarda ise, bir miktar uyuşturucu ile 2 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Gülsuyu'nda çete terörü

GECEKONDU ÖNÜNDE LÜKS OTOMOBİL

Öte yandan Gülsuyu Mahallesi Gazi Sokak'ta şüphelilere ait olduğu belirtilen gecekondu önünde park halinde bulunan yabancı plakalı lüks marka bir otomobil dikkat çekti. Ekipler, lüks otomobili ve gecekonduyu didik didik aradı.


TABANCALAR KRİMİNALE GÖNDERİLECEK


Operasyonun yapıldığı Gülsuyu ve Gülensu mahallelerinde geçtiğimiz hafta 9 kişi bacaklarından vurularak yaralanmıştı. Ele geçirilen tabancaların, bu olaylarda kullanılıp kullanılmadığının belirlenmesi için; incelenmek üzere Kriminal Şube Müdürlüğü'ne gönderileceği öğrenildi. Öte yandan operasyonların devam ettiği ve gözaltı sayısının da artabileceği belirtildi.  (İhsan YALÇIN-Çağatay KENARLI - Ramazan EĞRİ - Ozan URAL/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/114590411459044

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - semers

  olayların arkasında olanlar şimdi sözde operasyonla uyuşturucu çetelerinin üstüne gidiyorlarmış. peh peh peh... yürüyüş yapan insanların üzerine ateş açacak kadar pervasızlaşan bu satılık adamlar daha düne kadar insanlara gözdağı vermek için kapılarının önünde 70 kişiyle bekliyorlardı bu çok gelişmiş olanaklara ve teknolojiye sahip emniyetimiz nedense bu gün operasyonu gerçekleştirdi ve nedense bu şahısta ortalıklarda yoktu. velhasılı kelam biz kime güvenip kime güvenmeyceğimizi çok iyi biliriz siz gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz. ayrıca bir teşekkürde etmek lazım uzun zamandır bir araya gelmeyen hatta aralarında sorunlar yaşayan sol gruplarda bu sayede ortak mücadele etmeye karar verdiler. gülsuyu bu çetelere bırakılmıyacak kadar onurlu bir geçmişe sahiptir.

  Adalet - Baverobin

  Demek ki neymiş.. Duvarlara yazı yazmakla ve bol harfli örgüt kurmakla olmuyormuş işte. Şehir eşkıyalarının terörü de engellenemeyecekse son çare ’olur böyle vakalar Türk polisi yakalar’..

  Dostlar - anaximenes

  operasyonda görsün. Uzun zamandır bölgede kurumsallaşmış hatta muhalif yapıları kendilerine engel oldukları gerekçesiyle polise şikayet edecek kadar "özgür" bir mafya hizbine son olaylardan sonra sdk zoruyla, o da şeklen müdahale edilmiş.. sonuçtan belli değil mi. Biraz uyuşturucu, 2 ruhsatsız silah. Onlar da 'sergi' malzemesi zaten. Posta güvercinleri çoktan görevini tamamladıktan sonra..

  Gülsuyu ve 12 eylül - Ari Zerdüst

  Bu cetelri oraya sokan besleyen,destek güc veren 12 rejimiydi.Amac orada var olan yoksul halkin cocuklarinin devrimci direnisi kirmak,yok etmekti.Bu cetelere en büyük destem emniyet gücleri eliyle veriliyordu.Öyle bir seviye getirildi ki,ceteler o kadar büyüdü ki neredeyse her sokagin bir uyusturucu,silah,harac toplama cetesi olustu.Bunlara verilen destek ise orada yasayan yoksul halkin iktidar-devlet karsiti duruslarindan kaynakli.Su anda oraya yapilan müdahale ile orasi temizlenir mi bilmem ama sadece bu yöntemle sinirli kalinirsa mümkün degil.Bunlarin yerine(zaten zemini bu ceteler olusturmus) renk degistirerek dinci tarikatlari sokacaklar ki o daha da tehlikeli.