Gülsuyu'nda uyuşturucu operasyonu

Gülsuyu'nda uyuşturucu operasyonu
Gülsuyu'nda uyuşturucu operasyonu
İstanbul'da sabahın ilk saatlerinde uyuşturucu operasyonu gerçekleştirildi. Baskınlara Özel Harekat Timleri ile helikopter de destek verdi.

İSTANBUL - Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Yurtiçi Uyuşturucu Şebekeleriyle ile Mücadele Büro Amirliği ekipleri'nin sabah erken saatlerde Maltepe, Gülsuyu ve Gülensu mahallelerinde düzenlediği operasyona yaklaşık 400 polis katıldı. Operasyona Organize, Çevik Kuvvet, Özel Harekat ve Havacılık Şube Müdürlükleri ekipleri de destek verdi. 3 ayrı adrese düzenlenen baskınlarda 7 kişi gözaltına alındı. Baskınlar sırasında bir polis helikopteri de havadan destek verdi. Yapılan aramalarda ise, bir miktar uyuşturucu ile 2 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Gülsuyu'nda çete terörü

GECEKONDU ÖNÜNDE LÜKS OTOMOBİL

Öte yandan Gülsuyu Mahallesi Gazi Sokak'ta şüphelilere ait olduğu belirtilen gecekondu önünde park halinde bulunan yabancı plakalı lüks marka bir otomobil dikkat çekti. Ekipler, lüks otomobili ve gecekonduyu didik didik aradı.


TABANCALAR KRİMİNALE GÖNDERİLECEK


Operasyonun yapıldığı Gülsuyu ve Gülensu mahallelerinde geçtiğimiz hafta 9 kişi bacaklarından vurularak yaralanmıştı. Ele geçirilen tabancaların, bu olaylarda kullanılıp kullanılmadığının belirlenmesi için; incelenmek üzere Kriminal Şube Müdürlüğü'ne gönderileceği öğrenildi. Öte yandan operasyonların devam ettiği ve gözaltı sayısının da artabileceği belirtildi.  (İhsan YALÇIN-Çağatay KENARLI - Ramazan EĞRİ - Ozan URAL/DHA)