Gülsuyu'ndaki silahlı gruplara şafak baskını

Gülsuyu'ndaki silahlı gruplara şafak baskını
Gülsuyu'ndaki silahlı gruplara şafak baskını
Maltepe Gülsuyu'nda öldürülen Hasan Ferit Gedik'in cenaze töreninde yüzlerinde maske ve ellerinde kaleşnikof silahlarla eylem yapan gruplara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda Gezi olayları sırasında polise sapanla taş atarken görüntülenen 53 yaşındaki Emine Cansever de gözaltına alındı.
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Maltepe Gülsuyu Mahallesi'ne şafak baskını düzenledi. 29 Eylül günü Gülsuyu'nda Hasan Ferit Gedik'in uyuşturucu çetesi tarafından öldürülmesinin ardından Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri mahalleye operasyon düzenlemişti. Operasyonda Gedik'in katil zanlısı "Bingöllüler çetesi" olarak bilinen gruptan 20 kişi gözaltına alınmıştı.

Olaylarda hayatını kaybeden Gedik'in cenazesi ise bir süre Armutlu Boğaziçi Cemevi'nde bekletildikten sonra Gülsuyu'na getirilmiş, buradan da Gazi Mahallesi'nde bulunan mezarlıkta toprağa verilmişti. Gedik'in cenaze töreninde objektiflere ellerinde kaleşnikof, yüzlerinde maskeli bir grup takılmıştı.

Operasyon protestosunda arbede

500 POLİSLE BASKIN
Cenaze törenindeki silahlı gösterinin ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri geniş çaplı soruşturma başlattı. Törende havaya uzun namlulu silahlarla ateş eden göstericiler MOBESE ve güvenlik kameralarından tespit edildi. Polis görüntülerdeki kişilerin Gülsuyu ve Gazi Mahallesi'nde oturduklarını belirledi. Tespitlerin ardından dün sabah saatlerinde Özel Harekat polislerinin de desteği ile iki mahalleye şafak baskını düzenlendi. Havadan polis helikopterinin de destek verdiği operasyonda 70'i aşkın adrese baskın düzendi, 35 kişi gözaltına alındı. Terör polisinin aradığı evlerden 1'i M-16 görünümüne dönüştürülmüş uzun namlulu tüfek, 1 Glock ve 6 tabanca bulundu. Emniyetten yapılan açıklamada baskın yapılan adreslerde yasadışı örgütlere ait çok sayıda dökümana el konulduğu açıklandı.

ATEŞ EDEN GÖZALTINDA
Terörle Mücadele ekipleri tarafından gözaltına alınan isimler arasında yer alan İsmail Bilgili'nin Gazi Mahallesi'ndeki cenaze töreninde havaya ilk ateş eden kişi olduğu iddia edildi. Polisin Bilgili ile beraber kalaşnikof tüfeklerle gösteri yapan diğer zanlıları da yakalamak için çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı. Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylar sırasında polise sapanla taş atarken görüntüleri yayınlanan 53 yaşındaki Emine Cansever de Gülsuyu'nda düzenlenen operasyonda gözaltına alındı. Cansever'in DHKP-C içerisinde Devrimci İşçi Kolu'nda faaliyette olduğu iddia edildi.

KİRA VERİLMEDİ
Polisin operasyon düzenlediği adreslerden birisi ise Sancaktepe Sarıgazi Halklar Derneği oldu. İncelemede örgütün derneğin olduğu binaya zorla girdiği ve 4 aydır kira vermediği iddia edildi. Örgütün Gülsuyu'ndaki dernek binasına da 6 aydır kira vermediği öne sürüldü.


  http://www.radikal.com.tr/115445911544594

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Keyfi - stateless

  Katillere de oyle operasyon yapilsa ya ama bi ucu rant oldugu icin diger ucu dokunabilir korkusu var. Adaleti beklemek, ekmek kuyruguna girip paran kadar adalet alabilirsin demekle eş. . .sistem otolize gidiyor...

  sizi gidi avrupa rus japon tayvan kore muhtaçları - demlicay2011

  siz vatandaşlarınıza zulüm yaparken bir de esadı mı eleştiriyorsunuz. 80 ile 2013 yıllarını nereye saklayacaksınız. uzaya mı. konuştuklarını aynen kendileride yaptı. utanma arlanma akıl makıl yok şu anda. avrupa muhtaçları sizin ipinizi bir ambargo çeker haberiniz yok. bu kadar zavallısınız işte. bütün kurumlarınız satıldı. bütün tersanelerinize girilmedi ama üzümün sapı elimizde kaldı. yabancının malıyla günü gün etmek ne kadar sürecek biliyormusunuz. savaş kapıya gelinceye kadar. ondan sonra seyredin cümbüşü. mum biriktirin mum.

  Kira? - peligraso

  Hakkındaki bütün bu haberin kira vermemesiyle bitmesi neden?

  ... - No_Pasaran

  Çocuk, genç, yaşlı demeden insan avına çıkan bir demokrasi anlayışımız oldu ne güzel... Ahmet Şahbaz gibi polis olsaydınız herkesin gözü önünde cinayet işler, nefs-i müdafaadan yırtardınız, ama herşeye ragmen insan olmak en iyisi...