Gülten devletten koruma istiyor

Gülten devletten koruma istiyor
Gülten devletten koruma istiyor
Kocasının dayağından kaçarken balkondan düşen Coşkun: Ben taburcu bile olmadan onu serbest bırakmışlar. Koruma istiyorum.

Kocaeli’nde kendisini döven ve tehdit eden kocasından kaçmak isterken beşinci kattan düşen ve iki ayağı kırılan Gülten Coşkun, hasta yatağından seslendi: “Ben daha hastaneden taburcu olmadan o kişi karakoldan serbest bırakıldı. Can güvenliğim tehlikede. Devletten koruma istiyorum ve çok korkuyorum.”

Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde yaşayan 31 yaşındaki Gülten Coşkun 23 Temmuz’da 27 yaşındaki Mehmet Akif Coşkun’la evlendi ancak mutluluğu çok kısa sürdü. Gülten Coşkun, önceki gün kendisini döven ve tehdit eden kocasından kaçmak için beşinci kattaki evinin balkonundan yağmur suyu borusuna tutunarak kaçmak istedi. Ancak dengesini kaybederek 8 metre yükseklikten ikinci katın balkonuna düştü. Feryatları duyan komşularının durumu polise bildirmesi üzerine polis ve itfaiye ekipleri geldi. Sürekli olarak “Beni kocam dövdü” diyen Coşkun hastaneye sevk edilirken, evden kaçan kocası Coşkun, polislerce bulunup gözaltına alındı. İfadesi alındıktan sonraysa serbest bırakıldı.

‘Beni öldürecekti’
Hastane yatağında kırık olan iki ayağı alçıda bulunan Gülten Coşkun, eşinin serbest bırakıldığını duyunca bir kez daha yıkıldı. Coşkun’un hasta yatağında Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamaysa hem isyan dolu hem de ibretlikti: “Görücü usulüyle tanışarak martta nişanlandık. 23 Temmuz’da evlendik. Evliliğimizin ilk dört günü çok iyi davrandı. Ancak beşinci gün aramızda çıkan bir tartışmanın ardından beni dövdü ve 5-6 saat yüzüme tükürerek hakaretlerde bulundu. Bunu aileme söylemedim. Ailemi ziyarete gittiğimde makyajla morlukları kapattım. Soran olduğunda da ‘ kapı çarptı’ gibi şeyler söyleyerek geçiştirdim. Daha sonra beni dışarı çıkartmamaya başladı ve kimseyle görüşmeme izin vermedi. Olay günü de aramızda çıkan bir tartışmanın ardından beni ve ailemi öldürmekle tehdit etti. Korkarak mutfak balkonuna kaçtım ve polisi aradım. Bu sırada tuvaletten çıkan eşim yardım istediğimi duyunca kilitlediğim mutfak kapısının camını kırarak kapıyı açtı ve üzerime geldi. Çok korktum. Beni öldüreceğini düşündüm. Yağmur suyu borusuna tutunarak aşağı inmeye başladım. Bu sırada kafamı kaldırdığımda eşimi yukarıda görünce panikledim ve dengemi kaybederek aşağı düştüm.

Feryadımı duysunlar
Ben daha hastaneden taburcu olmadan o kişi karakoldan serbest bırakıldı. Bu beni çok üzdü. Çok korkuyorum. Bana ve aileme koruma talep ediyorum. Feryadımı duysunlar, bana ve aileme sahip çıksınlar.”


  ETİKETLER:

  Anadolu

  ,

  Mutfak

  ,

  Kapı

  ,

  dolu

  ,

  koruma