Gümrükçüler 565 kilo eroini 40 çuvalda taşıdı

Ellerinde çuvallar, gümrük muhafaza ekiplerini tek sıra halinde yürürken görenler, ne taşıdıklarına bir anlam veremedi. Ancak etrafta alınan önlemlerden, yükün hayli önemli olduğu belliydi.

EDİRNE - Ellerinde çuvallar, gümrük muhafaza ekiplerini tek sıra halinde yürürken görenler, ne taşıdıklarına bir anlam veremedi. Ancak etrafta alınan önlemlerden, yükün hayli önemli olduğu belliydi. Kapıkule'de ele geçirilen 565 kilo eroin gümrük muhafaza ekipleri tarafından otomatik silahlarla korunarak 40 çuval içinde adliyeye taşındı.
İstanbul'dan yüklediği pizza kutularını Hollanda'ya götüren İ.B. yönetimindeki TIR'da 8 Şubat günü ele geçirilen 565 kilo eroinle ilgili soruşturma tamamlandı. İ.B.'nin sorgusundan sonra İstanbul, Gaziantep ve Bolu'da yapılan operasyonlarda 13 kişi gözaltına alındı. Zanlılar mahkemeye çıkarılırken, K.A. hakkında da yakalama kararı çıkarıldı. Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, baskının ardından, "Cumhuriyet tarihinin, tek partide ele geçirilen en büyük uyuşturucu operasyonu" demişti.
Tabutta 202 kilo eroin
Öte yandan yine Kapıkule'de, Almanya'ya giden bir TIR'daki tabutlarda 202 kilo eroin bulundu. TIR sürücüsü gözaltında alındı.