Gümüşhane-Kelkit projesi en iyi 10'da

Doğan Holding'in organik tarım projesi, Avrupa Komisyonu İşletmeler Genel Müdürlüğü tarafından, 'Avrupa Çapında Kurumsal Sosyal Sorumluluk Bilincini Artırma Kampanyası' için düzenlenen yarışmada seçilen ilk 10 proje arasında yer aldı.

İSTANBUL - Doğan Holding'in organik tarım projesi, Avrupa Komisyonu İşletmeler Genel Müdürlüğü tarafından, 'Avrupa Çapında Kurumsal Sosyal Sorumluluk Bilincini Artırma Kampanyası' için düzenlenen yarışmada seçilen ilk 10 proje arasında yer aldı. Yarışmaya Türkiye ve Avrupa ülkelerinden 100'ün üzerinde proje değerlendirildi. Değerlendirmenin sonucunda Türkiye'den Gümüşhane Kelkit'te yürüttüğü proje, Macaristan, Slovenya, Polonya, Almanya, Belçika, İngiltere, Romanya, İspanya ve Finlandiya'nın çalışmalarıyla birlikte seçilen 10 projeden biri oldu.
Doğan Organik Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Gümüşhane Kelkit'te yürüttüğü sosyal yatırım projesi, örnek uygulama olarak yayımlanacak ve bir yıl boyunca yapılacak atölye çalışmalarında katılımcılarca incelenecek.
Avrupa Birliği ülkelerinin yanı sıra Türkiye, Romanya, Bulgaristan ve Norveç'in davetli olduğu proje yarışması Avrupa Odalar Birliği ile Avrupa Sanatçı ve Küçük Girişimciler Birliği tarafından yürütürken, Türkiye'deki çalışmaları Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği üstlendi.
Türkiye'de iki toplantı
Doğan Holding'den konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, 2005 yılı boyunca sürecek Avrupa Komisyonu İşletmeler Birliği'nin bu kampanyası için 29 ülkede 65 toplantı yapılacak. 4 Şubat'ta Ankara'da ve 19 Nisan'da İstanbul'da düzenlenecek toplantılarda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Doğan Organik Ürünler ev sahibi olacak.