Gümüşlük'te 5 yıldızlı sefalet

Gümüşlük beldesindeki beş yıldızlı Club Sun Marine Tatil Köyü, tur acenteleri ve esnafa borçları yüzünden icralık oldu. Tatil köyünün elektrik ve suyu bir hafta önce kesildi, beş gün önce de icra memurları demirbaşların birçoğunu haczetti.
Haber: YAŞAR ANTER / Arşivi

BODRUM - Gümüşlük beldesindeki beş yıldızlı Club Sun Marine Tatil Köyü, tur acenteleri ve esnafa borçları yüzünden icralık oldu. Tatil köyünün elektrik ve suyu bir hafta önce kesildi, beş gün önce de icra memurları demirbaşların birçoğunu haczetti. İddiaya göre, üç aydır ücret alamayan 45 personel de, haciz gelince otelin bazı malzemelerini yağmaladı.
İşletmeciler kayıplara karışırken olan, acente ve tur şirketleriyle turistlere oldu.
Hizmetin üç hafta önce aksamaya başladığı tesise son olarak Gez, Metro ve Vas turizm aracılığıyla Alman, Avusturyalı, İsviçreli ve yurtdışındaki Türklerin de bulunduğu 350 turist geldi. Bir haftalık tatil için 1000-1500 YTL ödeyen turistlerin birçoğu oteli terk ederken, bazıları acenteler aracılığıyla başka otellere yerleştirildi. Fenalık geçirip sağlık ocağına götürülen turistler de oldu. Yemeklerin kötüleşmesi, temizliğin yapılmaması gibi nedenlerle mağdur olan turistlerin sayısı üç haftada 1500'ü aştı. Turistler ve bazı personel, jandarmaya başvurup işletmecilerden şikâyetçi oldu. Jandarma tesiste inceleme başlattı, malzemeleri güvenlik altına aldı.
Gez Turizm İstanbul Acente Yetkilisi Burak Ayanoğlu ise, "Biz de bir haftadan beri işletme sahiplerini arıyoruz. Gönderdiğimiz turistleri başka otellere göndermeye çalışıyoruz ama sezon dolu. Çok zor durumda kaldık. Bir müşteri için iki otele para ödemek zorunda kalıyoruz" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7538997538990

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.