Gün gün bayramda hava durumu

Türkiye, Kurban Bayramı'nın ilk gününe Kıyı Ege ve Akdeniz'de yağmur, Hakkari-Diyarbakır hattında kar yağışıyla girecek.

Türkiye, Kurban Bayramı'nın ilk gününe yalnızca Kıyı Ege ve Akdeniz'de yağmur, Hakkari-Diyarbakır hattında kar yağışıyla girecek. İstanbul'da, bayramın üçüncü ve dördüncü günleri yağış bekleniyor. Hafta sonuna kadar yağış almayacak İstanbul'da cumartesi ve pazar yağmur yağacak, hava sıcaklıkları mevsim normalleri civarında ve yer yer üzerinde seyredecek. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik yok, mevsim normallerinde seyredecek.
Yarın Marmara'nın doğusu(İstanbul) ve güneyi, Batı Karadeniz, Akdeniz'in kıyısı, Güneydoğu Anadolu'da yağmur beklenirken, Hakkari-Van çevresinde kar yağışı bekleniyor. Diğer bölgelerimiz parçalı ve çok bulutlu.

GÜN GÜN HAVA DURUMU

Çarşamba (arife): Trakya karla karışık yağmurlu, Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu yağmurlu, Hakkari-Van çevresi yine kar yağışlı olacak.
Perşembe (1. gün): Kıyı Ege ve Antalya'da yağmur, Diyarbakır-Hakkari-Van çevrelerinde kar ve karla karışık yağmur görülecek. Diğer yerlerde gökyüzünde parçalı ve çok bulut görülmeye devam ediyor.
Cuma (2. gün): Kıyı Ege ile batı Akdeniz çok bulutlu ve sağanak yağışlı, yurdun diğer bölgeleri parçalı bulutlu geçecek.
Hafta sonu (Bayramın 3. ve 4. günleri): Yurdun batı kesimlerinin yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği, cumartesi günü batı bölgelerimizde başlayacak yağışların, Pazar günü iç ve doğu bölgelerimizde devam edeceği tahmin ediliyor.


    http://www.radikal.com.tr/7350117350110

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.