Gün gün 'pala' skandalı

Gün gün 'pala' skandalı
Gün gün 'pala' skandalı
Taksim'in palalı saldırganı için ilk günden itibaren her şey yolunda gitti.
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Palalı saldırıyı herkes gördü, kimse bir şey yapmadı... İşte gün gün Türkiye 'den bir pala hikâyesi...


6 Temmuz Cumartesi: Taksim Talimhane’de TOMA ve polisin attığı gazdan kaçmaya çalışan Gezi eylemcilerine ellerinde satır ve sopalar olan kişiler saldırmaya başladı.

Bir polis müdürü ve bazı eylemciler yaralandı. Olayın görüntüsü sosyal medyada paylaşılınca büyük tepki oldu.

Ellerinde satır olan kişilerin bölge esnaflık yapan Sabri Çelebi, Şeyhmus Kırmızı, Ahmet Girgin ve Murat Ertekin olduğu ortaya çıktı. Dört kişi akşam saatlerinde polis tarafından telefonla çağırılarak gözaltına alındı.

'Palalı' Fas'a kaçtı7 Temmuz Pazar: Emniyette ifade veren kişiler, “Esnaflık yapıyoruz, eylemlerden dolayı maddi zarara uğradık” diye savunma yaptı.

Savcılığa sevk edilen 4 kişi, sorgularının ardından “kasten yaralama” ve “kamu görevlisine mukavemet” suçlarından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Nöbetçi mahkeme 4 şüphelinin serbest bırakılmasına karar verdi.

9 Temmuz Salı: Palalı saldırganların serbest bırakılması büyük tepki çekti. Savcılık bunun üzerine ‘suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumunu’ gerekçe göstererek Sabri Çelebi’nin tutuklanmasını talep etti.

 

'Pala'da gizlilik ve 'yakalama'10 Temmuz Çarşamba: İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi savcılığın itirazını yerinde bularak, Sabri Çelebi hakkında yakalama kararı çıkartılmasına karar verdi. Diğer üç kişi hakkında ise yurtdışına çıkış yasaklı adli kontrol kararı alındı.

UYAP’taki arıza nedeniyle Çelebi hakkında çıkartılan yakalama kararı aynı gün sisteme saat 18. civarlarında girdi. Çelebi yine aynı gün THY ile Fas Hava Yolları’nın ortak uçuşuyla saat 16.50 uçağıyla Kazablanka’ya gitti.

UYAP sisteminde hakkında yakalama kararı gözükmediği için pasaport kontrolünden çok rahatlıkla geçti. Eşi Faslı olan Çelebi buradan ülkenin başkenti Rabat’a geçti. 

 

Palalı Sabri kaçmaz, bayrakçı Ali kaçar...

 

 


  http://www.radikal.com.tr/114150111415015

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HARAYDIN - ohabey

  HARAYDIN rumuzlu yorumcu benim karanliga acilan pencerem. "Gezi teroristleri' demis. Demek ki karanlik protestoculari terorist olarak etiketlemeye calisacak. Kucuk cocuklara tecavuz eden dini butunler icin duymadigimiz agir sifatlari parklari ve haklari korumak icin canlarini ve gozlerini feda edenler icin duyuyoruz bu karanliktan gelen yankilarda.

  Sevgili HARAYDIN - kizilofke

  Biliyorum gormek istemiyorsun yasananlari, ben anlatsamda bir seye yariyacagini sanmiyorum ama sunu biliyorumki ezilenden yana duran her insan bir gun zulme ugradiginda senin yanindada durur... Iste buna kadir olan sey kimilerene gore ALLAH'in yarattigi sevgiden nasibini alanlar, kimilerine gorede insanligin halklarin kardesligini siar eylemislerin dusuncesi derler. Yani nerden tutsan elinde sadece adalet,ozgurluk ve esitlik kalir... Bir gun eger yasarsan onlarin dusledigi ulkede, bu gunlerin ve soylediklerin derin bir sizi yaratacak yureginde...

  PALALIM - 4016

  Antalya da başörtülü hamile bir kadını darp eden zanlının bu palalı dan ne farkı var.Mesele benim palalım senin palalın meselesi galiba.Bütün bunları tam bir tarafsızlıkla veren medya maalesef yok bu ülkede.

  palalı serbest eski şehirde kameralar kapatılır sidiler silinir bu halkı aptalmı sanıyorsunuz . - okkes cavus

  eskişehirde birgenç öldüresiye dövülüyor öldürülüyor. kamera kayıtları siliniyor. kameralar çevriliyor. bu tezgahı kim yapar, ya kameranın sahibi yada polis yapar. allah aşkına bu insanlık dışı onursuzlıklar ortaya çıkarılsın. yapanlar ayla gün gibi bulunacak kadart açık. bulunmuyor denirse bu halk kullanacak kelimede çok zorlanır. yazıklarolsun bu olayı aydınlatması gereken ve aydınlatmayanlara. siz bu halkı aptalmı sanıyorsunuz. halk herşeyi iyi biliyor bunun vebalinden nasıl kurtulur bu caniler seksen öncesi binlerce insan faili meçhule gitti bunlarda faili meçhul kalırsa bunun adı ne olur. lütfen böyle kişilik bozukluğu olan caniler cezasını çeksin halk rahatlasın .insanın içi kanıyor yakışmıyor ülkemize böyle barbarlıklar....

  GEZİ VE PALA TERÖRÜ - HARAYDIN

  İnsanca bir çevre protestosunu milletin malına zarar verecek sokak terörüne çeviren gezi teröristlerine uğradıkları zarar dayanılmaz hale gelince tepki gösteren esnaftan doğal ne olabilir? İnsan olmanın şartlarından biri hakkını haksızlık ve insanlık dışı yöntemlerde arayıp haklıyken haksız duruma düşmemektir. Bu palalı teröristler de tam bunu yapmıştır.Palalı teröristlerin tutuklanmadığı bir yerde palalı cinayetlerinin örtülü teşviki vardır ve orada adalet asla sağlanamaz. Yönetme hakkının birinci meşruiyet maddesi adil olmak ve adaletli yönetmektir. Koruyucu adalet adaletin birinci şartıdır. uygulamalarınızla yeni suç işlenmesini teşvik etmeyecek caydırıcı olacaksınız. Bunda adalet ve demokrasi yok.