Günay Özarslan´ın cenazesi Gazi Mezarlığı'nda toprağa verildi

Günay Özarslan´ın cenazesi Gazi Mezarlığı'nda toprağa verildi
Günay Özarslan´ın cenazesi Gazi Mezarlığı'nda toprağa verildi
İstanbul'da polis operasyonunda öldürülen Günay Özarslan'ın cenazesi 3 gün sonra Gazi Mezarlığı'nda defnedildi.

RADİKAL - Bağcılar’da polisin yaptığı operasyonda öldürülen Günay Özarslan’ın cenazesi yakınları ve beraberindekiler tarafından bugün Gazi Cemevi’nden alındı.

Cenaze Cemevi’ne ait cenaze aracına konuldu. ‘Günay Özarlan Ölümsüzdür’ yazılı pankartla yürüyüş yapan grup sık sık slogan attı. Gazi Cemevi önüne getirilen cenaze araçtan indirildi.

TABUTU KADINLAR TAŞIDI

Günay Özarslan’ın cenazesini kadınlar taşıdı. İsmet Paşa Caddesi’nde yürüyen grup Gazi Mezarlığı’na doğru ilerledi. Polisin Gazi Polis Merkezi çevresinde alındığı güvenlik önlemlerini artırdığı gözlendi. Polis helikopteri de havadan grubu takip etti.

Polis merkezi önünde görevliler kol-kola girerek cenaze aracınının yakınına geçişe izin vermedi. Günay Özarslan Gazi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

3 GÜNDÜR BEKLETİYORDU

Gazi Mahallesi’ndeki gösteriler gerekçe gösterilerek, polisin müdahalesi nedeniyle Günay Özarslan’ın cenazesi 3 gündür defnedilememişti. Bugün çeşitli Alevi Bektaşi Federasyonu ve derneklerinin temsilcileri ile CHP İstanbul milletvekilleri Aykut Erdoğdu ve Hilmi Yarayıcı’nın aralarında bulunduğu bir grup, cenazenin kaldırılması için İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin ile görüştü. Bu görüşmede anlaşmaya varılmasının ardından cenaze defnedilebildi.
DHA- Süleyman KAYA

Gazi Mahallesi'nde cenaze anlaşması