Gündemi sarsan ses kaydı: Devletin Suriye planı

Gündemi sarsan ses kaydı: Devletin Suriye planı
Gündemi sarsan ses kaydı: Devletin Suriye planı
Suriye'yle ve Suriye içindeki bazı silahlı gruplarla gerilimin tırmandığı günlerde yapıldığı anlaşılan bir toplantının ses kaydı bugün internette yayınlandı.

Radikal.com.tr – Suriye ’yle ve Suriye içindeki bazı silahlı gruplarla gerilimin tırmandığı günlerde yapıldığı anlaşılan bir toplantının ses kaydı bugün internette yayınlandı.

Yeni Şafak gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre İçinde Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, TSK'nın iki numarası Orgeneral Yaşar Güler, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu gibi isimlerin yer aldığı ses kaydında, Suriye’de yaşanan gelişmeler ele alınıyor.

Ses kaydında, devletin bu 4 önemli ismi Türkiye 'nin Suriye planlarını tartışıyor. Suriye'de yaşanan gelişmeler ve bölgedeki tek Türk toprağı olan Süleyman Şah Türbesi'ne saldırı iddiasına kadar birçok konunun konuşulduğu kayıtlarda, Suriye'de meydana gelen gelişmelere karşılık Türkiye’nin yapacağı çeşitli eylem planları birer olasılık olarak ele alınıyor ve değerlendiriliyor.