Gündemi sarsan ses kaydı: Devletin Suriye planı

Gündemi sarsan ses kaydı: Devletin Suriye planı
Gündemi sarsan ses kaydı: Devletin Suriye planı
Suriye'yle ve Suriye içindeki bazı silahlı gruplarla gerilimin tırmandığı günlerde yapıldığı anlaşılan bir toplantının ses kaydı bugün internette yayınlandı.

Radikal.com.tr – Suriye ’yle ve Suriye içindeki bazı silahlı gruplarla gerilimin tırmandığı günlerde yapıldığı anlaşılan bir toplantının ses kaydı bugün internette yayınlandı.

Yeni Şafak gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre İçinde Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, TSK'nın iki numarası Orgeneral Yaşar Güler, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu gibi isimlerin yer aldığı ses kaydında, Suriye’de yaşanan gelişmeler ele alınıyor.

Ses kaydında, devletin bu 4 önemli ismi Türkiye 'nin Suriye planlarını tartışıyor. Suriye'de yaşanan gelişmeler ve bölgedeki tek Türk toprağı olan Süleyman Şah Türbesi'ne saldırı iddiasına kadar birçok konunun konuşulduğu kayıtlarda, Suriye'de meydana gelen gelişmelere karşılık Türkiye’nin yapacağı çeşitli eylem planları birer olasılık olarak ele alınıyor ve değerlendiriliyor.

 


  http://www.radikal.com.tr/1183511118351126

  YORUMLAR
  (26 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sınırdan girecekseniz,desteğe ihtiyacınız olacak! - Kayzer1420

  Birçok kişi, AKP milletvekillerinin oğulları gitsin,başlarında da Bilal Erdoğan olsun, demiş.Benim de önerim: Ek piyade gücüne karşılık RTE'nin evlerinde zor tuttuğu %50'yi göndersin diyorum.

  savaş ilanıda, - guvent

  peki kime???yetmez toplantıda konuşulanların ne anlama geldiği tek tek konuşmacılar tarafından açıklanmalı!!!yetmez ülkenin çıkarına olmayan bu durumun yaratılması hemde hükümet tarafından !!!ne anlama geldiği, tüm iddaalar halka tek tek açıklanmalı!!!

  - user396048

  Anlıyoruz ki Suriye suçsuz

  SAVAS - user388294

  Suriye ile savasa AKP miletvekillerin ogullari gitsin. Baslarinda da Bilal olsun.

  ??? - memocan88

  Ses kayitlarini 6 defa dinledim tekrar tekrar, bence hic bir ofsayt yok konusulanlarda. Davutoglu turbeyi korumak icin tankla girsek diyor, o savas sebebi direk diyorlar. Davutoglu acik acik, biz zaten girmek istemiyoruz diyor. Hakan Fidan, 10 donumluk turbeyi korumayi birakin, koruyacaksaniz siniri koruyun, bunun icin sinirdan iceri girin diyor. Sinirdan iceri girmek icin uluslararasi medyada gosterebilecegimiz bahanemiz yok diyorlar, o da bahane isterseniz bahane uretiriz diyor. Sesiniz bu konusmalara cikiyor ama nigdede teroristlerin oldurdugu sehitlerin kac kere haberi yapildi bu ulkede? Adamlar siniri koruyup daha fazla isid teroru yasanmasin diye ugrasiyor. Siz cikmissiniz burda savasa akp secmeninin oglu gitsin diyorsunuz

  Plan - msu

  Suriye ile ilgili planınızı bilmeyen yok ki, her gece televizyonlarda brokratlarınız ziyadesiyle açıklama yapıyor zaten. Mesela Rocava' da Kürt oluşumlarına karşı ısrarla El Kaideyi desteklediğinizi ve tırlarla dolu ağır silahları salt bu nedenle naklettiğinizi çocuklar bile biliyor.

  insan gercekten hayret ediyor - YasG

  Cumhurbaskanimiz yüzünde sanirim bu konusmanin iceriginden ziyade nasil olur da sizdirilirin saskinligiyla gercekten gayretler icinde kalmis olabilir.