Gündüz vakti eve silahlı tecavüzcü girdi

Kahvaltı yapan iki çocuklu bir ailenin evine gündüz vakti giren bir kişi, silah tehdidiyle anneye tecavüz etmek istedi. Saldırgan, kendisine engel olmaya çalışan babayı, çocuğu ve eşinin önünde öldürdü.

İSTANBUL - Kahvaltı yapan iki çocuklu bir ailenin evine gündüz vakti giren bir kişi, silah tehdidiyle anneye tecavüz etmek istedi. Saldırgan, kendisine engel olmaya çalışan babayı, çocuğu ve eşinin önünde öldürdü.
Polisten alınan bilgilere göre, tekstil işçisi 34 yaşındaki Necmettin Uyanır ve eşi 23 yaşındaki Meltem Uyanır, Ümraniye Mustafa Kemal Mahallesi 3108 Sokak'taki bir apartmanın birinci katındaki evde dün sabah kahvaltı hazırlıyorlardı. Kızları dört yaşındaki Helin ve henüz dört aylık Elif diğer odada uyuyorlardı. Bu sırada balkondan yaklaşık 25 yaşında, silahlı bir kişi eve girdi.
Eşinin ellerini bağlattı
Saldırgan, silahı doğrulttuğu Meltem Uyanır'dan eşi Necmettin Uyanır'ın ellerini bağlamasını istedi. Daha sonra Meltem Uyanır'a tecavüze yeltendi.
Bu sırada Necmettin Uyanır, iplerin gevşek bağlanmış olması nedeniyle ellerini çözmeyi başararak müdahale etmeye çalıştı. Ancak Necmettin Uyanır'ın kafasına tabancanın kabzasıyla vuran saldırgan, eşine yardım etmeye çalışan Meltem Uyanır'ı da darp etti.
Gürültüden uyanan 4 yaşındaki kızları Helin de olaya tanık oldu. Meltem Uyanır'ın beşik demiriyle vurduğu saldırgan, Necmettin Uyanır'a tabancayla iki el ateş etti. Uyanır göğsünden ve kasığından ağır yaralandı. Bazı ziynet eşyalarıyla Necmettin Uyanır'ın ruhsatlı tabancasını alan saldırgan, balkondan atlayarak kaçtı.
Necmettin Uyanır, kısa süre sonra olay yerinde öldü. Uyanır'ın cesedi, Cumhuriyet Savcısı ve polisin yaptığı incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Polis, saldırganın peşine düştü.