Güney Ege beşik gibi sallandı

Güney Ege peş peşe meydana gelen depremlerle sallandı. Gökova Körfezi'nde dün 26 deprem meydana geldi.

MARMARİS/BODRUM - Güney Ege peş peşe meydana gelen depremlerle sallandı. Gökova Körfezi'nde dün 26 deprem meydana geldi. Gökova merkezli depremlerin dışında da bölgede 44 sarsıntı kaydedildi. Bodrum ve Marmaris'te de hissedilen depremler turistler ve halk arasında heyecana yol açtı.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi'nden alınan bilgiye göre, önceki gece saat 23.29'da Datça'da Richter ölçeğiyle 3.5 büyüklüğündeki ilk depremin ardından 01.33'te Milas ve 02.35'te Datça'da 3.0 büyüklüklerinde iki deprem daha oldu. Bu saatten sonra Gökova Körfezi merkezli depremler başladı. Saat 05.05'te 3.4'le başlayan Gökova'daki depremlerin en şiddetlisi dün saat 16.11'de 5.0 büyüklüğünde oldu. Rasathane kayıtlarına göre Gökova Körfezi'nde 26 ayrı deprem meydana geldi. Gökova Körfezi dışında da Güllük Körfezi, Milas, Bayır, Datça, Aydın Germencik ve İzmir Karaburun merkezli büyüklüğü 3.0 ile 4.3 arasında değişen 44 sarsıntı daha kaydedildi.
Turistler korktu
Marmaris, Bodrum ve Datça çevresinde de hissedilen depremler korku yaşattı. Kandilli Rasathanesi'nin telefonları kilitlendi. Turistler otel ve tatil köylerindeki odalarından çıkıp zamanlarının büyük bölümünü sahildeki kafeteryalarda geçirdi. Bazı turistler de uzun süre şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yerli turistlerin ise nispeten soğukkanlı davrandığı gözlendi.