Güney sallandı: 5.5

Osmaniye'de dün saat 16.28'de meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremde 31 kişi yaralandı. Sarsıntı binalarda ve içme suyu şebekesinde hasara yol açtı.

OSMANİYE - Osmaniye'de dün saat 16.28'de meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremde 31 kişi yaralandı. 64 ev ile ilçenin içme suyu şebekesinde hasara yol açan sarsıntı çevredeki birçok ilde hissedildi.
Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü uzmanları, depremin Güney-Güneydoğu Anadolu Fay hattı üzerinde meydana geldiğini, merkezinin Osmaniye'nin 15 kilometre kuzeybatısı olduğunu açıkladı. 146 kişinin öldüğü 27 Haziran 1998 Adana-Ceyhan depremini hatırlayan halk büyük paniğe kapıldı. Bazı kişiler balkon ve pencerelerden atladı. Hastanelere kırık, incinme ve baygınlık nedeniyle 31 yaralı getirildi. Sarsıntıyla birlikte ev ve işyerlerinden çıkan Osmaniyeliler, uzun süre içeri girmediler. Sarsıntı Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay ile Şanlıurfa, Konya ve Kayseri'nin bazı ilçelerinde de hissedildi.
Binalarda çatlak oluştu
Osmaniye Belediye Başkanı Memili Kırıkkanat, depremde 64 evin hasar gördüğünü belirterek,
"Allah'a şükür şu ana kadar ölü kaydı bulunmuyor. Bazı binalarda çatlaklar olmuş" dedi. Düziçi İlçesi Kaymakamı Bekir Coşkun ise , deprem nedeniyle Atalay Köyü'ndeki caminin minaresinde hasar meydana geldiğini söyledi.