Güneydoğu'da beş asker şehit...

PKK'lılar ile güvenlik güçleri arasında Şırnak'ta çıkan çatışmada bir astsubay ve üç er şehit oldu. Bingöl'de bir karakola düzenlenen baskında da bir uzman çavuş şehit oldu, iki asker yaralandı.

ŞIRNAK/BİNGÖL - PKK'lılar ile güvenlik güçleri arasında Şırnak'ta çıkan çatışmada bir astsubay ve üç er şehit oldu. Bingöl'de bir karakola düzenlenen baskında da bir uzman çavuş şehit oldu, iki asker yaralandı.
Şırnak'ın Seslice ve Alkım bölgelerindeki arazide önceki gece görev yapan güvenlik güçleri ile PKK'lı bir grup arasında çatışma çıktı. Çatışmada, astsubay Mustafa Bayıklı ile erler Süleyman Aydın, İbrahim Ceylan ve Yüksel Kutla, şehit oldu, bir asteğmen de yaralandı. Çatışmadan sonra kaçan PKK'lıların yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.
Bingöl'ün Genç ilçesinde, ise bir grup PKK'lı karakola saldırdı. Bingöl Valivekili Fikret Zaman, teröristlerin, önceki sabaha karşı Yazkonağı Köyü'ndeki Yazkonağı Jandarma Karakolu'na uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlediğini açıkladı. Olayda, bir uzman çavuşun şehit olduğunu, iki askerin de yaralandığını belirten Zaman, yaralanan askerlerin helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesi'ne götürüldüğünü söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7571897571890

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.