Güneydoğu'da bombalı gece

Batman ile Şırnak'ın Silopi ilçesinde dün akşam düzenlenen dört bombalı saldırıda bir kişi yaralanırken, 15 işyeri hasar gördü.

BATMAN / ŞIRNAK - Batman ile Şırnak'ın Silopi ilçesinde dün akşam düzenlenen dört bombalı saldırıda bir kişi yaralanırken, 15 işyeri hasar gördü.
Batman kent merkezindeki patlama saat 19.30 sıralarında Ziya Gökalp Mahallesi'nde meydana geldi. Milli Eğitim Müdürlüğü, Askerlik Şubesi ve İl Kültür Müdürlüğü binalarının arasındaki arsaya konulan bomba büyük bir gürültüyle infilak etti. Paniğe neden olan patlamada ölen ve yaralanan olmazken, çevredeki binaların camları kırıldı.
15 dükkânda hasar
Şırnak'ın Silopi ilçesi de saat 20.30 sıralarında patlayan bombalarla sarsıldı. Teröristler, Silopi Kaymakamlığı yakınına ve İpekyolu üzerindeki Dörtyol semtinde dükkânların bulunduğu bölgeye koydukları iki bombayı aynı anda infilak ettirdi. Dörtyol semtinde 15 dükkân hasar görürken, ölen ve yaralanan olmadı. Bu iki patlamadan yaklaşık 2 dakika sonra bu kez Devlet Hastanesi arkasında bir cami yakınında patlatılan bomba bir kişinin yaralanmasına yol açtı.
Patlamalardan sonra harekete geçen güvenlik güçleri faillerin yakalanması için çalışma başlattı. Yetkililer bombaların türünün saptanmasına ve teröristlerin yakalanmasına çalışıldığını söyledi.
Öte yandan Tokat'ta önceki akşam Turhal Kaymakamlığı, dün sabah da Tokat Valiliği'nin arka girişine konulan bombalar ise şans eseri patlamadı. Şemdinli ve Yüksekova'daki olayların ardından Hakkari'den Tokat'a atanan Vali Erdoğan Gürbüz, "İlk patlama TNT kalıpları nemli olduğu için gerçekleşmedi. Piknik tüp düzenekli ikinci bomba ise alev aldıktan sonra kendiliğinden söndü" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7656507656500

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.