Güngören'de anne-kıza gün ortasında infaz

Güngören'de anne-kıza gün ortasında infaz
Güngören'de anne-kıza gün ortasında infaz
Güngören'de aynı sokakta karşılıklı evlerde oturan bir anne kız sokak ortasında güpegündüz öldürüldü. Cinayetleri işleyen zanlı, olay yerinde aynı silahla intihar ederek kendi yaşamına da son verdi.

İSTANBULGüngören’de bir anne kız sokak ortasında öldürüldü. Cinayetleri işleyen zanlı, olay yerinde intihar etti.

Genç Osman Mahallesi Atakan Sokak'ta bugün saat 14.30 sıralarında silah sesleri duyuldu. Cam ve balkonlara çıkan vatandaşlar iki kadının sokak ortasında kanlar içinde yerde yattığını gördü. Olay yerinde yaşamını yitiren kadınların aynı sokakta iki ayrı evde yaşayan Birgül Baykara ve kızı Sunay Özcan olduğu anlaşıldı.

Anne kıza silahlı saldırı düzenleyen kişi, aynı silahı kendi başına da dayayarak intihar etti. Ağır yaralanan zanlı ambulansla Bağcılar Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Adının İbrahim Atmacaoğlu olduğu öğrenilen saldırgan hastanede yaşamını yitirdi.

Olay yeri inceleme ekipleri, polisin güvenlik kordonuna aldığı cinayet mahallinde delil aradı. Saldırganın olay yerine geldiği otomobil, bagajı açık bir halde sokağın başında bulundu. Polis otomobilde de inceleme yaptı.

Olayın şaşkınlığını yaşayan vatandaşlar, Birgül Baykara ve Sunay Özcan'ın aynı sokakta karşılıklı olarak oturduklarını, saldırıyı gerçekleştiren kişiyi tanımadıklarını söyledi. Polis saldırının sebebini ortaya çıkarmak için İbrahim Atmacaoğlu ile anne kız arasındaki ilişkiyi araştırıyor.

Eşinden boşandığı ve bir kız çocuğu annesi olduğu öğrenilen Sunay Özcan'ın yaklaşık bir ay önce Atakan sokağa taşındığı öğrenildi. Annesi Birgül Baykara'nın da aynı sokakta oturduğu, anne kızın sık sık görüştüğü belirtiliyor.


Özgür ALTUNCU - İdris TİFTİKCİ / DHA