Gürbüz Çapan gözaltında

Tedavi için gittiği Almanya'dan önceki gün Türkiye'ye dönen Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, imar işlerinde yolsuzluk yapıldığı iddiasına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı

İSTANBUL - Tedavi için gittiği Almanya'dan önceki gün Türkiye'ye dönen Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, imar işlerinde yolsuzluk yapıldığı iddiasına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı.
Türkiye'ye giriş yaptığı Atatürk Havalimanı'nda hakkında yurtdışına çıkış yasağı bulunduğu gerekçesiyle pasaportuna el konulan ve DGM'nin ifade çağrısı tebliğ
edilen Çapan, soruşturmayı yürüten İstanbul DGM Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı üzerine jandarma ekipleri tarafından, dün Esenyurt'taki evinde gözaltına alındı.
Esenyurt Belediye Başkanı Çapan'ın, jandarma tarafından sorgulandıktan sonra önümüzdeki günlerde İstanbul DGM Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edileceği öğrenildi. Çapan ile aynı soruşturma kapsamında adı geçen Ekin Tekstil'in sahibi Kemal Onuk'un da gözaltına alındığı belirtildi.