Gürel: Yazım hatası var

Devlet Bakanı Şükrü Sina Gürel ABD'ye resmi bir ziyaret için gitmediğini açıklarken, Resmi Gazete'de yer alan 'görevli' nitelemesinin yazım hatası olduğunu savundu.

ANKARA - Devlet Bakanı Şükrü Sina Gürel ABD'ye resmi bir ziyaret için gitmediğini açıklarken, Resmi Gazete'de yer alan
'görevli' nitelemesinin yazım hatası olduğunu savundu. Gürel, harcamaların kendisinin karşıladığını vurguladı. Başbakanlık açıklamasında ise Gürel'in ziyaretinin mahiyetini belirtmediği, bu nedenle vekâlet yazısında normal prosedürün uygulandığı belirtildi.
Balayı için ABD'ye giden Devlet Bakanı Gürel,
basında gezisinin Resmi Gazete'de 'resmi ziyaret' olarak yer almasını eleştiren haberler yer alması üzerine açıklama yaptı. Özel ziyaretinin tüm masraflarını kendisinin karşıladığını dile getiren Gürel "Söz konusu haberlere kaynaklık ettiği anlaşılan Başbakanlığın vekâlet işlemine ilişkin yazıda 'resmi ziyaret' ifadesinin kullanılması yazıyı kaleme alan ilgili birimin bir yazım hatasından kaynaklanmaktadır" dedi.
Başbakanlık Basın Merkezi de konuya ilişkin olarak dün bir açıklama yayımladı. Gürel'in ziyaret nedenini bildirmediğinin ifade edildiği açıklama şöyle: "Sayın bakanın ABD'ye yapacağı ziyaretle ilgili olarak yazılan yazıda, gezinin özel veya resmi mahiyette olduğu ayrıca belirtilmediğinden, gezi resmi olarak değerlendirilmiş ve normal prosedür uygulanarak Cumhurbaşkanlığı'na vekâlet yazısı gönderilmiştir. Sayın bakanın harcırah talebi olmamıştır."