Gürsel Tekin tazyikli su yedi: Buradan ancak cesedimizi çıkarırlar

Gürsel Tekin tazyikli su yedi: Buradan ancak cesedimizi çıkarırlar
Gürsel Tekin tazyikli su yedi: Buradan ancak cesedimizi çıkarırlar

Oğuz Kaan Salıcı gazdan etkilenenlar arasında yer aldı.

Gezi Parkı'nda CHP milletvekili Gürsel Tekin'in de içinde bulunduğu gruba polis TOMA'dan tazyikli su sıkarak ve gaz bombalarıyla müdahale etti

İSTANBUL - Taksim Meydanı'nda aralarında CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı başta olmak üzere partililerin bulunduğu gruba polis biber gazıyla ve tazyikli suyla müdahale etti. Gürsel Tekin dakikalarca kendisinin olduğu yere sıkılan tazyikli suya ve atılan gaz bombalarına rağmen oturduğu yerden kalkmadı. Daha sonra yerinden kalkan Tekin su sıkan TOMA aracına doğru yürüyerek tepki gösterdi.Tekin kendisini telefonla arayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile konuştu. Tekin konuşmasında Kılıçdaroğlu'na "Sayın genel başkanım her 15 dakikada bir inanılmaz şekilde biber gazıyla tazyikli suyla müdahale ediyorlar. Burada bir zulüm yaşanıyor. Adeta düşman askerleri gibiler. Ben sizden yardım istiyorum. Efendim bu şehrin valisi de yok, emniyet müdürü de yok. Muhatabımız yok. Saygılar sunuyorum efendim" dedi. Tekin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, "Sayın genel başkanımız gelecek. Sayın genel başkanımıza da gaz sıksınlar. Şimdi bunu yayınlayın önlem alsınlar. Bomba mı getiriyorlar ne getiriyorlarsa getirsinler. Buradan ancak cesedimizi çıkarırlar" dedi. Gürsel Tekin, gazetecilerin "Genel Başkan bu akşam mı gelecek?" şeklindeki sorusuna "Tabi ki bu akşam gelecek diye yanıt verdi. (dha/ Enver ALAS-Zeki GÜNAL)


  http://www.radikal.com.tr/113575911357594

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Diren İstanbul - Amedia

  Diyarbakırdan Direnen çevrecilere TAM DESTEK istanbuldaki Kürdler kaç gündür Nerdeler Çözüm süreci Rehavetine kapılmışlar sanki

  Bir şartla!!! - Özgürdşnc

  Çıkarın takım elbiselerinizi koyun bir kenara bütün sıfatlarınızı öyle gelin. TC kimlik numaranızla sade bir vatandaş olarak gelin. Omuz omuza iş birliği için konuşmak için insanlara bu işin önemini anlatmak için gelin. Aksi taktirde orada siyasetçi görmek istemiyorum.

  Bunların gözü dönmüş - Abbas Yolcu

  Bu iktidarın ve polisinin resmen gözü dönmüş. "İktidar sarhoşluğuna yakalanmışlar" Allah sonumuzu hayır etsin, bunlarla işimiz zor. Bunlar ne yaptıklarının farkında değiller!

  Kocaeli - berkayhür

  18.30 Barış Demeokrasi Parkı