'Gürültüsü savaşçısı' kararlı

'Gürültüsü savaşçısı' kararlı
'Gürültüsü savaşçısı' kararlı
Çeşme Aya Yorgi Koyu'nda denize sıfır malikanesi bulunan Çelebi Ailesi, eğlence kulüplerine karşı yürüttüğü 'Gürültü savaşında' işletmelerin kendileri ile empati kurmaları için bahçeye kurdukları dev müzik sistemi konusunda geri adım atmadı

Burcu TANER

İZMİR - Çeşme’nin gözde koylarından Aya Yorgi’de Çelebi ailesi ile mekan işletmecileri arasındaki ’Gürültü gerginliği’, Çelebi ailesinin bahçeye dev bir müzik sistemi kurması ve arabesk şarkılar çalmasıyla yeni bir boyuta ulaştı. Eğlence Kulübü sahipleri bu durumu ilgili yerlere şikayet ederken bir karşı şikayet de Çelebi ailesinden geldi. Çelebi Holding Yönetim Kurulu Üyesi Canan Çelebioğlu, yıllardan bu yana gürültü sıkıntısından kendilerinin yanı sıra çevrede oturanların da rahatsız olduğunu, eğlenceye karşı olmadıklarını, ancak dünyanın hiçbir yerinde sabah 04.00’e kadar yüksek sesli müzik yayını yapılmadığını vurguladı.


BAKANLIĞA ŞİKAYET DİLEKÇESİ


Yıllardan bu yana saat 02.00’den sonra müzik sesinin kısılmasını istediklerini, geçen yıllarda bu konuda bir uzlaşma da sağlandığını aktaran Çelebioğlu, şöyle konuştu: "Bitişiğimizdeki ’Marakech’ isimli kulübün yöneticileri ile yaptığımız görüşmelerde "Ben istediğimi yaparım, hakkım’ gibi bir tavırla karşılaştık. O sırada Çeşme’de annem ve misafirlerimiz vardı. Bu sıkıntıyı onlar yaşadı. Bunun üzerine biz beyefendiyle yeniden görüştük ancak yine aynı tavırla karşılaştık. Bunun üzerine Çevre Bakanlığı’nın ilgili bölümlerine vatandaş olarak haklarımızı koruma adına şikayette bulunduk. Öte yandan o bölgede yaşayıp bu durumdan rahatsız olanlar adına bir tepki olarak müzik sistemi kurmaya karar verince olay biraz tatsızlaştı."

Canan Çelebioğlu, koydaki bir kulüp yöneticisinin kendilerine sözlü tehditlerde bulunduğunu öne sürerken, "Benim çok güçlü tanıdıklarım var. Hayatı size zindan ederim, bana herhangi bir şekilde engel olmaya çalışırsanız pişman olursunuz" dediğini aktardı. Bunun üzerine 2 gün önce Çeşme’de olan abisi Can Çelebioğlu’nun Emniyet Müdürlüğü’ne dilekçe verdiğini dile getiren Canan Çelebioğlu, "Söz konusu gece kulübü dün itibariyle ilk defa müzik seviyesini düşürmüş. Demek ki istenirse yapılıyormuş" diye konuştu.


"ÇEŞME’YE 04.00’E KADAR BARDA KALMAK İÇİN GELMİYORLAR"


İşletmecilerin "Çeşme turizmini baltalıyorlar" açıklamalarına da yanıt veren Canan Çelebioğlu, böyle bir durumun söz konusu olamayacağını söyledi. Çelebioğlu, "Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir uygulama yokken Çeşme’ye gelenlerin sabah 04.00’e kadar barda zaman geçirmek için geldiğini düşünmüyorum. Aynı şekilde evinde oturup gürültüden rahatsız olmak için de geldiğini düşünmüyorum. Konu makul seviyelere getirilirse kimse zarar görmez" dedi.


"ZAMAN UZARSA" PROTESTOYA DEVAM


Çelebioğlu, "Protestonuzu devam ettirecek misiniz?" sorusu üzerine devletin ilgili birimlerine başvurarak. uygunsuzluğun olup- olmadığını ortaya çıkarmalarını istediklerini söyledi. Çelebioğlu, "Onlar da en kısa zamanda yanıt vereceklerini söyledi. Zaman açısından bu konu uzarsa biz de kişisel haklarımız çerçevesinde tepkilerimizi vereceğiz. Biz kanunlarla uyumlu hareket etmiş bir aileyiz. Özel hayatımızda da buna çok hassasiyet gösteriyoruz. Biz bu tavrı bizimle empati kurmaları için gösteriyoruz" diye konuştu. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/109210710921075

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  CSELCUK..! - saberbk

  Arkadaş sen yanlış anladın galiba..!O insanlar Bodrumda ki villayı satarsa ancak o parayla Kalkan da şimdi ki villasının yarısını alır,Bodrum daha ucuz bir yer..Bırak bu fakirlik edebiyatını.Hiç kimse başkalarının da haklarını göz ardı edemez..Huzur istiyorsa Bodrum a değil dagda bir yere gidebilir..İnsanlar tatilde eglenip dans ederekde huzur bulabilir,oyle bir sürü tatilci var,değil mi?Hem denizin dibi olucak,hem ses olmayacak,hem insanlar restorantlar,kulupler olmayacak, huzur olacak..!!Var mı bunların hepsi..!Var..Tibet e bulurlar..!!

  DENIZE SIFIR - iris78

  Denize sifir malikhane ahlaka aykiridir. Sahiller kamuya acik alanlar olmalidir.

  Aman insan zengin olmayagörsün, hemen düşman kesilirsiniz! - cselcuk

  Kalkan'a gitsinlermiş! Ya 2 sene Kalkan da öyle olursa ne olacak? Ne kadar taraflı düşünüyorsunuz!!! Sizin evinizin yanında kulüp açıp sabahın 04.00'üne kadar uyutmasınlar da görelim, ne tepki vereceğinizi. İnsan utanır biraz ya. Bu ülkede insanın hakkını araması için illa fakir ve gariban mı olması lazım???

  her yıl karpuz kabuğu denize düşer, - aliismettekin

  bir de bu aya yorgide bu inatlaşma her yaz tekrarlanır, işletmeciler-bu aile-idare üçgeni bunu şöyle tekrarına gerek kalmayacak şekilde sonlandırmaz bir türlü, kapuzla başladık, kabakla bitirelim, kabak tadı veriyor bu haber, her yaz başında.

  haydee..!! - saberbk

  Hem sosyetik ve populer yer istiyeceksin hemde insan gurultusu olmayacak..Paran var,zenginsin,her şey dediğin gibi olacak..!! Kalkan a gelin ,saat 01.00 dan sonra müzik sesi kısılıyor .Her yer sessiz ve sakin,doğa harika..Buyrun..!))