'Güvencemiz Türk ulusu'

Sivas Kongresi'nin 86. yıldönümü dün törenlerle kutlandı. Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, milletvekilleri ve halkın katıldığı kutlamalarda, tiyatrocular kong-reyi temsili olarak canlandırdı, konserler verildi.

SİVAS - Sivas Kongresi'nin 86. yıldönümü dün törenlerle kutlandı. Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, milletvekilleri ve halkın katıldığı kutlamalarda, tiyatrocular kong-reyi temsili olarak canlandırdı, konserler verildi.
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer de bir mesaj yayımlayarak, Türk ulusunun bağımsızlığı için hiçbir özveriden kaçınmayacağını dünyaya gösterdiğini söyledi. Demokratik Türkiye Cumhuriyeti' nin temelinin Sivas Kongresi'nde atıldığını belirten Sezer, "En önemli sorumluluğumuz, Atatürk ilke ve devrimlerinin yol göstericiliğinde Cumhuriyet'i sonsuza değin yaşatmak. Bu konudaki en büyük güvencemiz, çağdaşlığı benimseyen Türk ulusu" dedi.
Başbakan Tayyip Erdoğan da mesajında şunlara yer verdi: "Kaderimiz Sivas Kongresi'nde değişti. Türk milleti, her zaman bağımsızlığını koruyacak ve demokratik, çağdaş bir ülke olacak."


    http://www.radikal.com.tr/7565997565990

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.