Güvenliği için özel koğuşa alındı

Güvenliği için özel koğuşa alındı
Güvenliği için özel koğuşa alındı
Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'nde tatile giderken evde yalnız bıraktığı 2 aylık bebeğini ölüme terk ettiği iddiasıyla tutuklanarak Gebze Cezaevi'ne konulan Seçil M.D., diğer tutuklu ve hükümlü kadınların zarar vermemesi için özel bir koğuşa konuldu.

KOCAELİ - Seçil M.D.'nin cezaevinde dövülerek hastaneye kaldırıldığı söylentileri çıkarken; bunun doğru olmadığı, DNA örneği için kısa süreli hastaneye götürüldüğü bildirildi.
Seçil M.D.'nin ölüme terkettiği bebeğin cenazesi halen Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Morgu'nda bulunuyor. Gölcük Cumhuriyet Savcılığı soruşturmayla ilgili gizlilik kararı aldığı için yeni bir açıklama yapılmazken, bebeğin cenazesinin hala alınmadığı, ancak öğretmenin anne ve babasının Cumhuriyet savcılığı ile temasa geçtiği öğrenildi. Kızlarının bebek dünyaya getirdiğini daha önce bilmediklerini; varlığını bebeği ölüme terkettiğine ilişkin haberlerin gazete ve ve televizyonlarda yeralmasıyla öğrendiğini söyleyen öğretmenin anne ve babasının hala büyük bir şok içinde olduğu, bebekten de ancak bu şekilde haberdar olduklarını söyledikleri belirlendi.

NÜFUS KAĞIDI İÇİN DNA TESBİTİBu arada ölmüş olsa bile defnedilebilmesi için nüfus kağıdı çıkarılması gereken, bunun için de DNA tesbiti sonuçları beklenen bebeğin cenazesi, işlemler tamamlandıktan sonra da alınmazsa, 15 gün dolduğunda belediye tarafından kimsesizler mezanlığına gömülecek.

ÖZEL KOĞUŞA KONULDUTutuklandıktan sonra sadece kadın tutuklu ve hükümlülerin kaldığı Gebze Cezaevi'ne götürülen Seçil M.D.'nin burada diğer kadın mahkumlar tarafından dövülerek hastanelik edildiğine yönelik söylentiler yayıldı. Ancak Gebze İnfaz Koruma Cumhuriyet Savcısı Hasan Epic, bir olayın olmadığını, tutuklu öğretmenin özel bir koğuşa konulduğunu ve bu tür olaylarda da uygulamanın bunu gerektirdiğini belirtti. Savcı Epic, hastaneye Gölcük Cumhuriyet Savcılığı'nın DNA tesbiti istemesi nedeniyle kısa süreliğine götürülüp getirildiğini bildirdi. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/115736911573691

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bebeğin babası olan polise ne oldu? - meltemgecimli

  Toplum ve onun değerlerini yaşam şeklini belirleyen, yönlendiren ataerkil sistem bize kadın olmanın başlıca kuralının annelik olduğunu öğretti, öğretiyor. Anne olacak ve vicdani yükümlülüklerinle bebeğini ne pahasına olursa olsun koruyup kollayacaksın. O bebek artık senin sorumluluğunda. Sen iyi yetiştirirsen iyi olur. Kara koyun olmuşsa senin yüzünden ey anne! Bir öğretmen ve anne vurgusuyla çocuğunu ölüme terk eden bu kadın neden günah keçisi? Toplumsal koşullar, sorunlar, geçmişi, psikolojik durumu değerlendirilmeden tek başına suçlu olan bu kadın bebeği yaparken de tek başına mıydı? Bu bebeğin babası olduğu söylenen polis nerede? Haberlerde sadece polis olduğu araştırlıp verilen bu şahıs da kadın kadar suçlu değil midir? Cezaevinde midir şimdi, bunun neden bilgisi verilmemektedir? Erkeklik bebeği yapıp tüm sorumluluğu kadına teslim edene kadar mı yani?