'Güvenlik' buysa tehlike ne?

İki hafta önce kelepçeledikleri akli dengesi bozuk bir gence meydan dayağı atan Antalya Devlet Hastanesi güvenlik görevlileri, bu kez de bir ziyaretçiyi evire çevire dövmekle suçlanıyor.

ANTALYA - İki hafta önce kelepçeledikleri akli dengesi bozuk bir gence meydan dayağı atan Antalya Devlet Hastanesi güvenlik görevlileri, bu kez de bir ziyaretçiyi evire çevire dövmekle suçlanıyor. Elleri arkadan kelepçelenerek yüzüne biber gazı sıkılan 46 yaşındaki Halis Hasaltun 'Acil Servis'lik oldu.
"Vatandaşı güvenlikten kim koruyacak" dedirten olay dün öğlen saatlerinde meydana geldi. Hasaltun hastanedeki yakını için aldığı ilaçlarla hastaneye girmek istedi. Ama 'Ziyaret saati değil' diye izin verilmedi.
Beş kişilik güvenlik ekibi, ısrar eden Hasaltun'u onlarca kişinin gözü önünde yere yatırıp yüzüne biber gazı sıktı, ellerini kelepçeleyip tekmeledi. İddiaya göre dayak, hastane içindeki polis noktasında da sürdü. Vatandaşlar Polis İmdat'ı arayarak yardım isterken, gelen polis ağzı burnu kan içindeki Hasaltun'u karakola götürmekle yetindi. Hastane yönetimi, çevredekilerin yoğun tepkisini çeken olayla ilgili soruşturma açtı.