Güvenlik kamerası taktıkları işyerini soydular

Güvenlik kamerası taktıkları işyerini soydular
Güvenlik kamerası taktıkları işyerini soydular
Konya'da iki kişi, güvenlik kamerası montajı yaptıkları tekstil mağazası ile alarm taktıkları evden hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alındı.

KONYA - Merkez Selçuklu İlçesi Feritpaşa Mahallesi’nde tekstil mağazası işleten Ömer Faruk Demir’in işyerinden geçen pazartesi gecesi 4 bilgisayar , 2 LCD ekran televizyon ile yeni montajı yapılan güvenlik kamerasının görüntü kaydının yapıldığı 2 cihaz çalındı.

Demir, olaydan bir gün önce de evinden kol saati ve mont çalınması üzerine polise gidip, hırsızlık şüphelilerinin kısa süre önce işyerine güvenlik kamerası montajı, evine de alarm sistemi kuran kişiler olabileceğini belirtti. Bunun üzerine montajı yapan Hüseyin A. ve Hüseyin G., gözaltına alındı. Çalınan malzemeler de şüphelilerin evinde ele geçirildi.

2 şüpheli, Ömer Faruk Demir’den 500 lira alacakları olduğunu, bunun için önceden yedeklerini çıkarttıkları anahtarlarla eve ve işyerine girip hırsızlığı gerçekleştirdiklerini söyledi. Demir’in borcunun ödeme tarihin ise henüz geçmediği belirlendi. Şüpheliler, sorgulamanın ardından adliyeye sevk edildi.

DHA - Hasan DÖNMEZ


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  Bilgisayar

  ,

  kol

  ,

  lira

  ,

  güvenlik